Hospodářská politika

"Jedním z největších omylů je posuzovat politické strategie a programy na základě jejich záměrů, a ne jejich výsledků." Milton Friedman

Přijímací řízení do DSP 2019/2020 (jaro 2020)
Termín podání přihlášky do půlnoci 15. 12. 2019

Představení studijního programu

Studium je zaměřeno na získání hlubších teoretických poznatků v oblasti ekonomie, zejména makroekonomie a hospodářské politiky. Absolvent je schopen samostatně analyzovat a hodnotit ekonomické jevy, a to především ve vazbě na hospodářskou politiku, dokáže kriticky hodnotit reálný ekonomický vývoj, vyjadřovat se k prováděným hospodářsko-politickým opatřením a zároveň dokáže taková opatření samostatně navrhovat. Bude ovládat výzkumné postupy ke komplexní analýze národohospodářských a hospodářsko-politických situací. Bude také sám schopen tvořit koncepce, programy, projekty a analýzy v této oblasti.

Zajišťuje Ekonomicko-správní fakulta
Typ studia doktorský
Forma prezenční, kombinovaná
Doba studia 4 roky
Vyučovací jazyk čeština
Oborová rada a oborové komise

Žádné informace nejsou k dispozici

Uplatnění absolventů

Absolventi programu Hospodářská politika jsou vybaveni pro uplatnění v rámci širokého spektra odborných ekonomických profesí, vysokoškolské výuky i samostatné vědecké kariéry. Najdou uplatnění jako autoři strategií řešení ekonomických problémů ve všech úrovních (centrální, oblastní i lokální), jako poradci a experti politických subjektů a státní správy. Najdou uplatnění ve vrcholových a výkonných funkcích státní a regionální správy a v orgánech Evropské unie, tzn. v ústředních a regionálních orgánech, které vytvářejí podmínky pro fungování ekonomických subjektů. Dále se absolventi uplatní v analytických a výzkumných sekcích bank, finančních institucí a průmyslových a obchodních společností.

Možnosti studia a předměty

Jednooborové studium

Školitelé

Součástí přihlášky je jméno předpokládaného školitele. Školitele si vyhledejte podle profilového zaměření ze seznamu školitelů a konzultujte s ním jeho potenciální školitelství a návrh projektu.

Žádné informace nejsou k dispozici

Chcete vědět víc?

Web studijního oboru Hospodářská politika:

Podejte přihlášku

Přijímací řízení do DSP 2019/2020 (jaro 2020)
Termín podání přihlášky do půlnoci 15. 12. 2019

Váháte?
Máte otázku?

Nechte si poradit v diskusním fóru Masarykovy univerzity

Diskusní fórum MUNI

Nebo nám pošlete e-mail na