Spolupráce
se středními školami

Ekonomicko-správní fakulta Masarykovy univerzity nabízí studentům i pedagogům středních škol řadu možností pro hravé seznámení s ekonomickými tématy, s odborníky i vysokoškolskými studenty.

Dlouhodobě se ECON MUNI podílí na spolupráci se středními školami prostřednictvím exkurzí, projektů a soutěží pro studenty či také odborných přednášek a workshopů na půdě fakulty nebo přímo na středních školách. Neméně důležitou součástí je také partnerství externích akcí pro studenty a pedagogy středních škol, které ECON MUNI podporuje.

Zapojte se do našich programů, získejte náskok a rozšiřte své možnosti vzdělávání na střední škole.

16 000+

úspěšných absolventů od roku 1994

2 500+

studentů v řádném diplomovém studiu

90

partnerských zahraničních univerzit

Programy a soutěže

Touch Econ
Bez popisku

Vyzkoušej si studium

Touch Econ umožňuje studentům 3. a 4. ročníků středních škol zdarma studovat vybrané předměty na ECON MUNI a poznat život na vysoké škole. Studenti si vyzkouší, jaké to je, chodit na přednášky a semináře, skládat zkoušky a zároveň také poznají naše vyučující a bakalářské studenty, díky čemuž se pak mohou lépe rozhodovat, jaký obor by chtěli studovat.

Bez přijímacích zkoušek bereme ty, co úspěšně absolvují dva předměty. A co víc, absolvované předměty studentům uznáme v rámci řádného studia.

Přihlašování probíhá každý semestr v období:

  • srpen – září (nástup do podzimního semestru)
  • prosinec – leden (nástup do jarního semestru)

Více informací o Touch Econ.

Seminář ekonomických mozků
Bez popisku

Počítej, analyzuj, najdi řešení

Seminář ekonomických mozků (SEM) je soutěž, která probíhá formou on-line korespondence. Středoškoláci tak mají možnost seznámit se prostřednictvím několika sérií příkladů se základy ekonomie.

Ty nejlepší řešitele – pět nejlepších ekonomických mozků – přijmeme do jakéhokoli studijního programu bez přijímacích zkoušek. Do soutěže je možné hlásit se opakovaně, ale prominutí přijímaček platí pouze do následujícího akademického roku po úspěšné účasti v SEM.

Soutěž probíhá v období říjen–březen a přihlašovat se můžete od září do října.

Více informací o Semináři ekonomických mozků.

Bohatství země
Bez popisku

Zorientuj se v těžbě nerostných surovin i z pohledu ekonomie

Bohatství země je multioborová soutěž pro studenty středních škol, kterou společně organizuje Ekonomicko-správní fakulta a Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity.

Úkolem soutěžních týmů je navrhnout nejvhodnější způsob těžby nerostných surovin z pohledu technologie a ekonomické výhodnosti se zohledněním sociálních a environmentálních aspektů těžby. Týmy, které nejlépe obhájí své projekty před odbornou komisí, získají věcné ceny a přijetí bez přijímacích zkoušek na vybrané obory MU.

Soutěž probíhá v období říjen až březen a přihlašování probíhá vždy v září.

Více informací o Bohatství země.

Středoškolská odborná činnost
Bez popisku

Vyber si, piš, konzultuj a ukaž, co v tobě je

V rámci Středoškolské odborné činnosti (SOČ), prestižní soutěže s mnohaletou tradicí, nabízíme každoročně rozmanitá témata ke zpracování. Přijít však mohou studenti i s vlastním nápadem a spojit se tak s našimi experty.

Studenti samostatně pracují, konzultují a vymýšlí nová řešení, ale hlavně si vyzkouší psaní odborné práce a prezentování vlastních objevů před odbornou porotou.

Účastníkům celostátního kola SOČ ve vybraných kategoriích nabízíme přijetí bez přijímacích zkoušek.

Nabídku témat najdete na webu prostredoskolaky.muni.cz nebo také na webu organizace JCMM, která spoustu SOČek navíc finančně podporuje.

MjUNI
Bez popisku

Studuj MjUNI a objev své zájmy

MjUNI je společný projekt všech fakult Masarykovy univerzity, který nabízí ideální příležitost dětem a dospívajícím od 9 do 17 let vyzkoušet si, jaké to je být vysokoškolským studentem.

Výukový program probíhá jednou měsíčně vždy o víkendu na každé z fakult MUNI. Díky tomu studenti a žáci mohou poznat rozmanité obory, setkat se s předními univerzitními odborníky a zažít slavnostní ceremonie!

Více informací o MjUNI.

Exkurze, přednášky, akce

Exkurze
Bez popisku

Obohaťte svou výuku

Přijďte se podívat s celou třídou na ECON MUNI. Vezmeme vás na prohlídku po fakultě, připravíme pro vás prezentaci o možnostech studia a domluvíme s našimi experty zajímavý workshop/ přednášku na téma dle vašeho výběru.

Vybírat můžete z témat jako:

  • O čem ta ekonomie vlastně je?
  • Jak funguje burza?
  • Finanční svoboda – ukázka ze simulační hry
  • Regiony, ekonomie a cestovní ruch – týmový kvíz o zajímavé ceny
  • Jak poznat úspěšný veřejný projekt?
  • Demokracie a cena státu – interaktivní hra
  • Trust game – ekonomický experiment
  • Agilní řízení projektu – ukázka ze simulační týmové hry

V případě zájmu o exkurzi napište na e-mail: stredoskolaci@econ.muni.cz

Přednášky
Bez popisku

Pozvěte nás k sobě do výuky fyzicky i online

Prezentace o ECON MUNI
Naši studentští ambasadoři rádi představí studentům 3. a 4. ročníků středních škol studium a život na ECON MUNI z vlastní perspektivy a zodpoví jakékoliv dotazy. Vlastní zkušenost podobně starých studentů je ke sdílení ta nejlepší!

Odborné přednášky doktorandů a vyučujících
Naši experti se účastní spousty akcí na středních školách, kde vystupují s odbornými přednáškami a komentují dění ve společnosti. Neváhejte a domluvte se s námi na oživení výuky i na vaší škole.

V případě zájmu o přednášky napište na e-mail: stredoskolaci@econ.muni.cz

Den otevřených dveří
Bez popisku

Přijďte se k nám podívat a zažijte MUNI ECON 

Přijďte k nám v listopadu nebo v lednu na Den otevřených dveří. Každý rok pro vás připravujeme přednášky o studiu, prohlídky fakulty a areálu a ve studentské zóně prezentujeme naše studijní programy, akce, formy spolupráce a také naše partnery.

Během doprovodného programu si můžete na vlastní kůži vyzkoušet např. ekonomické experimenty ve speciální laboratoři, kvízy a jiné soutěže.

Více informací o Dni otevřených dveří ECON MUNI.

Noc vědců
Bez popisku

Nahlédněte do práce našich odborníků

Noc vědců je celorepubliková vědecko-popularizační akce, která nabízí široké veřejnosti nahlédnout do zajímavé práce vědců a oblastí, kterými se jednotlivé fakulty a pracoviště nejen Masarykovy univerzity zabývají.

Objevte skrytý půvab ekonomických experimentů a zákonitostí, naši odborníci vám předvedou, jakou zábavu lze s ekonomií zažít.

Více informací o Noci vědců.

Partnerské akce

Ekonomická olympiáda
Bez popisku

Otestuj své znalosti

Ekonomická olympiáda je mezinárodní soutěž ve znalostech z ekonomie a financí, která je určena studentům středních škol. Vychází z rámcových vzdělávacích programů MŠMT a svým pojetím přispívá k dalšímu rozvíjení klíčových schopností a znalostí studentů v tomto oboru.

Jako partner této soutěže nabízí ECON MUNI nejlepším účastníkům finálových kol Ekonomické olympiády přijetí bez přijímaček. A to i zpětně!

Více informací o Ekonomické olympiádě.

Kurzy pro pedagogy
Bez popisku

Rozšiřte své pedagogické dovednosti

Institut ekonomického vzdělávání (INEV), který organizuje Ekonomickou olympiádu, nabízí vyučujícím Základů společenských věd a ekonomicky zaměřených předmětů odborné semináře na specializovaná témata v rámci INEV akademie.

Brněnské semináře se konají v prostorách Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity 2–4krát ročně.

Více informací o Kurzech pro pedagogy.

 


Buďte s námi v kontaktu, napište nám na e-mail stredoskolaci@econ.muni.cz

Výchovným poradcům a pedagogům středních škol rádi zašleme materiály s aktuální nabídkou našich studijních programů a informacemi o přijímacím řízení.


 

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.