ECON MUNI v médiích

 • 5. 3. 2024

  V pořadu Události v regionech České televize vystoupil doktor Eduard Bakoš. V reportáži „Prodej městského majetku“ okomentoval záměr města Brna a upozornil na další důsledky zbavování se majetku městem. V pořadu si vyjádření můžete poslechnout v čase 4:20 a 5:30.

 • 23. 2. 2024

  V online magazínu Finmag se expertů ptali na názor ohledně alternativy placení mezd. V článku „Akcie firmy jako náhrada platu? V Česku stále utopie. Co se musí změnit očima expertů“ odpovídala doktorka Alena Šafrová Drášilová. Přečtěte si více, zda je taková alternativa v Česku reálná a co jí případně brání.

 • 24. 1. 2024

  V České televizi byl hostem pořadu Studio ČT 24 docent Robert Jahoda. Rozebíralo se téma rozhodnutí Ústavního soudu o valorizaci penzí. Docent Jahoda komentoval chybějící politiku přípravy důchodových reforem, zmiňoval vysoce nivelizační důchodový systém v ČR a také se probíraly možné verdikty Ústavního soudu a jejich dopad na státní finance. Docenta Jahodu si můžete poslechnout v 11. minutě.

 • 22. 1. 2024

  V Hospodářských novinách vyšel sloupek „Penze u Ústavního soudu: Opravdu vláda nevěděla, že přijde taková inflace?“, jehož autorem byl docent Robert Jahoda. Podrobně rozebírá cenové indexy a inflaci minulých měsíců a let, které jsou důležité pro určení mimořádné valorizace penzí.

 • 16. 1. 2024

  K tématu „Novinky ke stavbě multifunkční haly v Brně“ pořadu Studio ČT 24 se doktor Marek Pavlík vyjadřuje k řadě rizik největšího strategického projektu města Brna. Zmiňuje například pravděpodobnost prodražení stavby nebo problematický provoz a do budoucna další zátěž pro město Brno. Více se dozvíte ve 20. minutě pořadu.

 • 2. 1. 2024

  V Hospodářských novinách vyšel sloupek „Češi vyslali jasný signál, že nejsou ochotní dále akceptovat vysoké ceny“, jehož autorem byl doktor Ondřej Špetík. Rozebírá měnovou politiku ČNB, propad HDP a v důsledku boj o zákazníky, kteří přestali akceptovat vysoké ceny.

 • 2. 1. 2024

  V pořadu Události v regionech České televize vystoupil docent Robert Jahoda. Probíralo se téma změn v roce 2024, které vyplývá ze zavedení konsolidačního balíčku. Pořad si můžete pustit zde, Roberta Jahodu si můžete poslechnout od času 4:35.

 • 12. 12. 2023

  K tématu nadstandardního zdravotního připojištění a odměňování zodpovědných se vyjádřil doktor Jakub Hlávka. Téma se rozebíralo například na serveru novinky.cz nebo na Českém rozhlasu Plus.

 • 19. 9. 2023

  Na Seznam Zprávách vyšel rozhovor s doktorem Markem Pavlíkem, který se vyjadřuje ke stavbě sportovní haly na brněnském výstavišti. Více se můžete dočíst v článku „Megalomonský projekt. Expert varuje před riziky druhé největší haly v Česku“.

 • 12. 9. 2023

  Ve zpravodajství iDNES.cz vyšel článek „Obce namíchl vládní balíček. Jsme lepší hospodáři než stát, ohrazují se“. K tématu se vyjádřil doktor Eduard Bakoš, který nastiňuje dopad konsolidačního balíčku v oblasti daní na obecní rozpočty.

 • 23. 6. 2023

  V tištěném týdeníku 5+2 Znojemsko vysvětlila doktorka Alena Šafrová Drášilová princip franšíz v článku „Mekáč díky turismu“.

 • 21. 6. 2023

  V pořadu Události v regionech České televize se probírala kauza daňových úniků, jejíž princip pomohl objasnit expert na finance doktor Petr Valouch. Záznam si můžete pustit zde v čase 4 min. 50 s.

 • 20. 6. 2023

  V reportáži „Úvěr na halu“ pořadu Události v regionech ČT komentuje doktor Marek Pavlík půjčku Brna na stavbu multifunkční haly. Zmiňuje výši přeplacení úvěru, která podle něj nepatří k těm nejvýhodnějším.

 • 5. 6. 2023

  Studentské soutěži MUNISS, kterou organizačně zajišťuje Ekonomicko-správní fakulta MU, se na platformě Seznam Médium věnoval článek „Rozvíjí sebe i Brno. Studenti se zapojují do řešení městských otázek“.

 • 26. 5. 2023

  Téma vládního úsporného balíčku na Ekonomicko-správní fakultě diskutovali odborníci na veřejné finance se studenty. Diskuze přitáhla pozornost médií, která jim věnovala několik živých vstupů na ČT24. Vystoupil tak doktor Petr Valouch a docent Robert Jahoda, který byl později ještě hostem pořadu Naše Česko Televize Nova.

 • 18. 5 2024

  V pořadu Naše Česko televize Nova a také na portálu TN.cz se v článku „Ekonom: Čeští důchodci jsou bohatí, peníze si užijí hlavně ženy“ probíralo téma důchodové reformy. Hostem pořadu byl docent Robert Jahoda.

 • 25. 4. 2023

  Výzkum čistoty ovzduší v Brně, do kterého je zapojena i Ekonomicko-správní fakulta, na jaře opět rezonoval v několika médiích. Jak výzkum probíhá a jaké jsou plány do budoucna k lepší kvalitě ovzduší se můžete dočíst na webech Šalina, Náš region, Kurzy.cz nebo Komunálníekologie.cz.

 • 5. 4. 2023

  Vědcům z Ekonomicko-správní fakulty doktorovi Michalu Kvasničkovi, doktorovi Štěpánovi Mikulovi se společně s kolegy z Univerzity Karlovy podařilo vytvořit aplikaci, která odhaluje nebezpečná místa na českých silnicích.

  Téma mělo ohlas v několika médiích jako Brněnská drbna, Kurzy.cz, Vědavýzkum.cz, Živě.cz, Listy jižní Moravy, Pozitivní zprávy a další.

 • 19. 3. 2023

  Na zpravodajském portálu čt24.cz vyšel článek „Někteří obchodníci se brání platbám kartou, hlavně kvůli bankovním poplatkům“, ve kterém doktorka Dagmar Vágnerová Linnertová popisuje možnou příčinu vysokých bankovních poplatků a navrhuje řešení.

 • 7. 3. 2023

  V Mladé frontě DNES otiskli článek „Kombucha už není divná věc ve sklenici“ s našimi absolventy Michalem Ďuriníkem a Františkem Špásem, kteří ještě při studiích založili firmu Loklok. V článku jste se mohli dočíst o jejich začátcích, produktu a radám všem začínajícím podnikatelům.

 • 3. 3. 2023

  V online magazínu Finmag se expertů ptali na názor ohledně zrušení několika daňových výjimek a úlev. V článku „Konec školkovného očima expertů“ odpovídala doktorka Alena Šafrová Drášilová. Přečtěte si, kde vidí diskriminaci a jaké navrhuje řešení.

 • 24. 2. 2023

  V Mladé frontě DNES vyšla strana věnující se dopadu války na život lidí na jižní Moravě. V článku „Lidé řeší drahé teplo, firmy ušlé zisky“ rozebírá docent Libor Žídek vývoj cen energií a dopady na jihomoravské firmy.

 • 10. 2. 2023

  V online magazínu Finmag se dotazovali expertů na ceny potravin. V článku „Drahé potraviny očima expertů. Měla by vláda sáhnout k zastropování cen?“ odpovídala doktorka Alena Šafrová Drášilová, která upozornila na negativní vliv regulací a zároveň upozornila na monopolizovaný trh s potravinami.

 • 7. 2. 2023

  Na iDNES.cz vyšel článek „Kvalitu ovzduší v Brně měří děti po cestě do školy, pomáhají přírodovědcům“, ve kterém doktorka Dominika Tóthová přiblížila studii, které se v současnosti spolu s dalšími kolegy věnuje.

 • 3. 2. 2023

  V týdeníků 5plus2 byl publikován článek „Děti měří, jak kvalitní je ovzduší“, ve kterém doktorka Dominika Tóthová přibližuje cíl studie, tedy analýzu socio-ekonomických aspektů a odhad ekonomických nákladů a hodnot související se zdravím v důsledku znečištění.

 • 28. 1. 2023

  V Magazínu Experiment Českého Rozhlasu Radiožurnál se mluvilo o zapojení žáků ZŠ do měření kvality ovzduší v Brně. Výzkum v reportáži přiblížila doktorka Dominika Tóthová, můžete si ji poslechnout v čase 8:50.

 • 20. 1. 2023

  V pořadu Události v regionech České televize byla odvysílána reportáž „Měření kvality ovzduší“ s doktorem Vilémem Pařilem a doktorkou Dominikou Tóthovou. Jak probíhá měření a čemu výzkum pomůže se dozvíte v reportáži.

 • 5. 1. 2023

  V Mladé frontě DNES se v článku „Miliardy z USA. A co dál?“ rozebíral velký obchod mezi americkou investiční společností a brněnským prodejcem mikroskopů. Jak tento obchod může pomoci jihomoravskému kraji přiblížily doktorky Alena Šafrová Drášilová a Sylva Žáková Talpová.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.