O nás

Ekonomicko-správní fakulta byla založena roku 1991 jako první polistopadová fakulta Masarykovy univerzity. Dnešní ECON MUNI poskytuje ekonomické vzdělání téměř třem tisícům studentů nejen v českém, ale i anglickém nebo francouzském jazyce. Kromě kvalitní výuky se fakulta zaměřuje i na výzkum: ve zdejších institutech působí excelentní vědci, zabývající se širokou škálou odborných témat. Kam aktuálně fakulta směřuje se dozvíte ve Strategickém záměru ECON MUNI, který okomentoval děkan fakulty Jiří Špalek.

16 000+

úspěšných absolventů od roku 1994

2 500+

studujících v řádném diplomovém studiu

200+

zaměstnanců, z toho 9 s profesurou a 28 s docenturou

Bez popisku

Výkonnost

Výuka první jakosti. Žádaní absolventi. Špičkový výzkum. Mezinárodní spolupráce. Odborné články v časopisech. Komentáře k ekonomickým aktualitám. Kooperace s erudovanými partnery. Pro naše studenty jedeme na plný výkon.

Hospodárnost

Jako ekonomové jsme v zacházení se zdroji nadprůměrně efektivní. A navíc máme i podporu partnerů ve zprostředkovávání praxe studentům nebo finančních darech pro fakultní akce. I z mála vytěžíme maximum. Jsme šetrní, ale ne na úkor kvality výuky.

Solidárnost

Naším hlavním posláním je zvýšení vzdělanosti, ale záleží nám i na zlepšování kvality života v regionu nebo kultury. Pořádáme a podílíme se na mnoha akcích pro lidi z fakulty i širší veřejnost. Cítíme odpovědnost vůči fakultě i společnosti.

Ocenění a certifikáty

Partnerská fakulta AIESEC

MUNI ECON od brněnské pobočky AIESEC obdržela ocenění Partnerská fakulta roku 2019.

Akreditace EAPAA

MUNI ECON je držitelkou akreditace od prestižní mezinárodní asociace EAPAA pro obor Veřejná ekonomika a správa. Obor dle asociace splňuje mezinárodní požadavky kladené na studijní programy zaměřené na veřejnou správu.

Akreditace ACA, ACCA, CFA

MUNI ECON je držitelkou prestižních akreditací ACA, ACCA, CFA pro obor Finance. Studenti získají dovednosti a praktické znalosti problematiky účetních, finančních či investičních specialistů uznávaných i v zahraničí.

Bez popisku

Bezpečná
fakulta

Naši absolventi

Lucie Polášková

„Na studijní léta v Brně na ESF vzpomínám velmi ráda. Na fakultě panovala přátelská atmosféra a učitelský kolektiv byl profesionální a velmi vstřícný. Cením si zejména znalostí z veřejné ekonomie a financí.“

Lucie Polášková
ředitelka zahraniční kanceláře CzechInvestu v Londýně

Marek Třeška

„Studium na ESF a s ním spojená zkušenost studia v zahraničí mi poskytla rozhled, na kterém jsem okamžitě začal stavět svou kariéru. Navíc přátelství z této intenzivní éry mého života trvají dodnes. Vždy se na naši fakultu rád vracím.“

Marek Třeška
managing director, HARTMANN-RICO Czech Republic and Slovak Republic

Další absolventi

Historie fakulty

Více z historie fakulty

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.