Public Economics

Excelentním výzkumem přispíváme k efektivnějšímu veřejnému sektoru

Podat přihlášku

Přijímací řízení do DSP 2020/2021 (jaro 2021)
Termín podání přihlášky do půlnoci 31. 12. 2020

Co se naučíte

Cílem studia programu je prohloubit znalosti získané studiem v magisterském programu se zaměřením na veřejnou ekonomii, veřejnou správu a neziskový sektor a také poskytnout absolventům jiných programů možnost re-specializace ve třetím stupni studia. Základním úkolem studia je rozvinout předpoklady a schopnosti tvůrčího vědeckého přístupu ke zkoumání a řešení ekonomických otázek v oblasti veřejného a také neziskového sektoru. Studenti se seznámí s moderními přístupy k teorii a praxi veřejného a neziskového sektoru z pohledu různých ekonomických směrů a přístupů.

Praxe

Studijní program flexibilně umožňuje praxi v organizacích veřejného a neziskového sektoru a stáže na zahraničních vysokých školách a institucích, dle zaměření dizertační práce.

Chcete vědět víc?

Pro diskusi a sledování aktuálních informací je k dispozici facebookový profil garantujícího pracoviště: "http://www.facebook.com/pg/QKatedraVerejneEkonomieMU"

Uplatnění absolventů

Absolventi programu jsou profilováni k práci v řídících pozicích v organizacích veřejného a neziskového sektoru, v orgánech odpovědných za tvorbu veřejné politiky. Absolvent také může působit jako vysokoškolský učitel a výzkumný pracovník v daném oboru.

1. 9. – 31. 12. 2020

Termín pro podání přihlášek

Podat přihlášku

Informace o studiu