Praxe podmínkou přijetí
Přijímáme zájemce s pracovními zkušenostmi – požadovaná délka praxe je 12–24 měsíců (podle typu studijního programu).
Přijímáme zájemce s pracovními zkušenostmi – požadovaná délka praxe je 12–24 měsíců (podle typu studijního programu).
Studium je založeno na prakticky orientovaných tutoriálech pod dohledem odborných vyučujících včetně expertů z praxe. Součástí je tak i nižší časová zátěž teroretickou přípravou.
Studium zahrnuje povinnou stáž či praxi, kterou můžete absolvovat i u svého zaměstnavatele. Poznatky, které ve studiu získáte, si budete moct ihned ověřit ve vaší každodenní práci.
V závěrečné práci propojíte nabyté znalosti a dovednosti ze studia s vlastními zkušenostmi z práce. Samotná stáž/praxe ve firmě vám pomůže při volbě tématu.
Nejen praktickou alternativu ve vysokoškolském vzdělávání, ale především prostřednictvím hlubšího provázání s aplikační sférou zvýšení uplatnění na trhu práce. Vzhledem k charakteru studia budete méně zatěžováni teoretickou přípravou. Praxi budete moci vykonat u svého zaměstnavatele, která by se v ideálním případě měla stát základním stavebním kamenem pro volbu a následné zpracování závěrečné práce. A nejen to, během studia vás připravíme i na vybrané profesní zkoušky.
V rámci přijímacího řízení jsou pro jednotlivé programy stanoveny následující podmínky přijímací zkoušky:
Termín podání přihlášek do 28. 2. 2021
1/ Do 4. 4. 2021 je nutné doložit potvrzení o praxi v jakékoliv oblasti v délce min. 12 měsíců (praxe nemusí být z oblasti programu, na který si podáváte přihlášku). Praxi prokážete relevantním dokumentem, např. výpisem z ČSSZ, zápočtovým listem, potvrzením od zaměstnavatele atd. Požadované dokumenty je nutné vložit do přílohy v e-přihlášce. Bez doložení požadovaných dokumentů není přihláška kompletní a nesplníte tak podmínky pro přijímací řízení.
2/ Složit písemný Test studijních předpokladů (dále jen TSP). Za obsah a způsob vyhodnocení TSP odpovídá Masarykova univerzita.
Celková hodnota výsledku přijímací zkoušky a pořadí uchazeče pro přijetí bude sestaveno na základě pořadí podle dosaženého percentilu získaného z TSP a doložením potvrzení o praxi.
1/ Do 4. 4. 2021 je nutné:
a/ doložit potvrzení o praxi v oblasti tělovýchovy, sportu či souvisejících službách v délce min. 24 měsíců. Praxi prokážete relevantním dokumentem, např. výpisem z ČSSZ nebo zápočtovým listem. Požadované dokumenty je nutné vložit do přílohy v e-přihlášce. Bez doložení požadovaných dokumentů není přihláška kompletní a nesplníte tak podmínky pro přijímací řízení,
b/sepsat motivační dopis formou odpovědí na níže uvedené otázky a úkoly přímo do e-přihlášky – rubrika „Doplňující text“. Maximální doporučená délka je 2000 znaků.
Otázky:
1. Z čeho pramení váš zájem o studium oboru management veřejných služeb? Souvisí např. s vaší představou budoucího pracovního uplatnění?
2. Popište, jak a v čem souviselo či souvisí vaše dosavadní profesní uplatnění s tělovýchovou, sportem, zdravým způsobem života apod.
3. Co soudíte o profesionálním sportu?
4. Jaké nové trendy v oblasti volnočasových pohybových aktivit a služeb s nimi spojených očekáváte?
2/ Složit písemný Test studijních předpokladů (dále jen TSP). Za obsah a způsob vyhodnocení TSP odpovídá Masarykova univerzita.
Celková hodnota a pořadí budou sestaveny podle:
- dosaženého percentilu získaného z TSP (výsledek TSP má váhu 60 %),
- doložením motivačního dopisu (za každé téma motivačního dopisu lze získat 1-3 body, celkem tedy maximálně 12 bodů). Hranice úspěšnosti je 6 bodů (50 %), ohodnocení motivačního dopisu má váhu 40 %
- doložením potvrzení o praxi.
Uchazeči budou seřazeni k přijetí na základě celkového výsledku.