Výsledky šachového turnaje

12. 3. 2019 Daniel Němec

Při příležitosti oslavy 100. výročí založení Masarykovy univerzity proběhl ve čtvrtek, 7. března 2019, na půdě Ekonomicko-správní fakulty MU v pořadí již devátý šachový turnaj o přeborníka Masarykovy univerzity.

Souboj o titul a pohár „Přeborníka Masarykovy univerzity v šachu pro rok 2019“ svedlo rekordních 50 účastníků všech výkonnostních kategorií z řad studentů, zaměstnanců a absolventů MU, reprezentujících všechny fakulty Masarykovy univerzity.

Turnaj probíhal na 9 kol s hracím tempem po 2 x 10 minutách na partii. Celkovým vítězem a držitelem titulu „Přeborníka MU“ pro rok 2019 se stal student Filozofické fakulty MU Martin Fargač, a to se ziskem 8 bodů za 7 vítězství a dvě remízy. Na druhém místě se umístil Martin Stachoň, student Ekonomicko-správní fakulty MU, se ziskem 7 bodů, a to díky 5 vítězstvím a 4 remízám. Třetí příčku vybojoval ve velmi těsném souboji Jan Mikeš, student Filozofické fakulty MU, který díky 4 vítězstvím a pěti remízám získal stejně jako dva další soupeři 6,5 bodu, a o jeho konečném umístění tak musela rozhodnout pomocná kritéria.

Výherce turnaje Martin Fargač z Filozofické fakulty MU.

Na druhém místě Martin Stachoň, na třetím místě Jan Mikeš.

Stejně jako v minulých ročnících proběhl turnaj ve skvělé atmosféře a přivítal jak tradiční návštěvníky těchto turnajů, tak i spoustu nových tváří. Věříme, že se se s většinou účastníků setkáme na jubilejním, v pořadí tedy již 10. šachovém turnaji plánovaném na Dies academicus v roce 2020.

Podrobné výsledky turnaje naleznete níže:

Fotografie z šachového turnaje