Děkanem ECON MUNI byl na příští funkční období zvolen profesor Jiří Špalek

26. 4. 2024 Kateřina Eliášová

Vítězem voleb na pozici děkana ECON MUNI se stal Jiří Špalek | Foto: Jitka Janů

Na programu schůze Akademického senátu ECON MUNI 26. dubna byl jediný bod, který se týkal volby nového děkana.

Na funkci kandidovali dva kandidáti – současný děkan Jiří Špalek a Vladimír Žítek z Katedry regionální ekonomie. Své programové vize představili oba na veřejném slyšení a odpovídali i na mnoho dotazů z publika.

Obhajující kandidát Jiří Špalek získal v tajné volbě 13 hlasů z 16 odevzdaných a byl zvolen v 1. kole.

„Chtěl bych poděkovat za důvěru a dosavadní spolupráci Akademickému senátu i současnému vedení fakulty, které vnímám jako silný tým,“ uvedl hned po zvolení Jiří Špalek. „V následujícím období budu navazovat na změny, které jsme už započali, a pokračovat v naplňování našich hlavních priorit, jako je vysoký standard kvality výuky a výzkumu, pokračující internacionalizace a snižování studijní neúspěšnosti,“ doplnil v krátkém prohlášení obhajující děkan, který vede fakultu od 1. listopadu 2020.

Po jmenování rektorem MU Martinem Barešem bude Jiří Špalek na pozici děkana dále působit od 1. listopadu 2024 do 31. října 2028.