Visegrad Scholarship Program a další nabídky mobilit

31. 1. 2020 Dana Staňková

Mezinárodní visegrádský fond nyní nabízí stipendijní program pro studium na univerzitách v zemích Visegrádské čtyřky (Česko, Maďarsko, Polsko, Slovensko) nebo na jiné akreditované univerzitě v ostatních visegrádských zemích – v Albánii, Arménii, Ázerbájdžánu, Bělorusku, Bosně a Hercegovině, Gruzii, Kosovu, Moldavsku, Černé Hoře, Severní Makedonii, Srbsku a Ukrajině.

Studenti se mohou ucházet o studium/výzkum na jakékoliv akreditované vysoké škole až po dobu 4 semestrů.

Stipendium činí 2 500 EUR za semestr pro stipendisty + 1 500 EUR za semestr pro hostitelskou instituci.

Uzávěrka přihlášek pro tuto výzvu je 15. března 2020.

Veškeré informace o stipendijním programu naleznete zde a na webu https://www.visegradfund.org/apply/mobilities/visegrad-scholarship/

Pro vyučující bylo dále otevřeno přihlašování do programu Ruth Crawford Mitchell Fellowship pro výzkumné pobyty na University of Pittsburgh.

Další aktuální nabídky mobilit najdete zde (vyučující) a zde (studenti).