Úspěch vědkyně z Laboratoře experimentální ekonomie v programu ORION

9. 5. 2019 David Póč

Na konci dubna roku 2019 podepsala doktorská studentka působící v Laboratoři experimentální ekonomie Masarykovy univerzity, Ing. Diya Elizabeth Abraham, smlouvu k přidělení grantu „Open Responsible research and Innovation to further Outstanding kNowledge“ (ORION), který uděluje Jihomoravské centrum pro mezinárodní mobilitu (JCMM). Jedná se o první grant tohoto typu, který se podařilo získat studentovi magisterského či doktorského studia na Ekonomicko-správní fakultě MU. Grant je udělován pro inovativní projekty s atributy otevřené vědy v rámci „local societal challenges“. Velkou výhodou grantu je, že je udělován přímo výzkumnému pracovníkovi pro řešení svého tématu a minimalizuje tak administrativní zátěž pro něj i další části výzkumného týmu.

Další informace o výzkumném grantu ORION či dalších grantových aktivitách JCMM lze najít zde a v pravidelných aktualizacích i na stránkách Oddělení pro strategii a projektovou podporu ESF MU.