Statista – statistický portál plný čísel

7. 10. 2022 Pavla Rimešová

Masarykova univerzita nově nabízí přístup do statistického portálu Statista.com, který je jedním z největších poskytovatelů dat o trzích a spotřebitelích. Přístup do portálu je možný skrze univerzitní síť přímo z budov MU nebo vzdáleně pomocí VPN.

Statista nabízí více než milion dat, statistik, předpovědí a infografik z 80 000 témat a 22 500+ různých zdrojů. Zpřístupňuje údaje o globální digitální ekonomice, průmyslových sektorech, spotřebitelských trzích, veřejném mínění, médiích a makroekonomických trendech.

Poskytuje data z osmi základních oblastí:

1. Spotřební a rychloobrátkové zboží
  2. Internet
  3. Média a reklama
  4. Obchod a maloobchod
  5. Sport a rekreace
  6. Technologie a telekomunikace
  7. Transport a logistika
  8. Cestování, turismus a pohostinství

Typy ekonomických reportů:

1. Průmyslové a tržní analýzy včetně předpovědí
  2. Klíčové údaje o společnostech, produktech a jejich žebříčky
  3. Spotřebitelské analýzy a preference spotřebitelů v různých průmyslových odvětvích
  4. Detailní informace o politických a sociálních tématech
  5. Přehledy a předpovědi aktuálně živých témat
  6. Veškeré klíčové údaje o zemích světa a jiných regionech

Nabízené oblasti hospodářských výhledů:

1. Trh spotřebního zboží
  2. Trh digitálních příležitostí (e-komerce, chytré domácnosti, „FinTech“)
  3. Klíčová témata mobility (přepravní služby, cestování)
  4. Ekonomické a sociální indikátory zemí světa
  5. Trh technologií (hardware, software, IT služby)
  6. Svět médií a reklamy
  7. Rozvoj průmyslu
  8. Zdravotnický trh

Zajímá Vás vývoj cen energií v Evropě, obrat potravinářského a nápojového průmyslu v Evropské Unii nebo země stojící na vrcholu žebříčku módního průmyslu? Statista nabízí přehledné grafy, infografiky a reporty z těchto a tisíců dalších témat, které jsou ke stažení ve formátech PNG, XLS, PDF a PPT.

Videotutoriály pro práci s portálem Statista naleznete zde: https://www.statista.com/statistic-portal/#tutorial.