Jak se nám dařilo omezovat plasty v roce 2019

18. 2. 2020 Anna Mašátová

Ekonomicko-správní fakulta Masarykovy univerzity spustila v září 2019 provoz automatu na filtrovanou vodu FILTERMAC za účasti vedení fakulty a partnerů. A i za tak krátkou dobu přinášíme skvělé výsledky. Díky studentům i zaměstnancům, kteří aktivně filtrační zařízení využívají a opakovaně plní jednu lahev filtrovanou vodou, ECON MUNI za pouhé tři a půl měsíce provozu, kdy automat počítá každé načerpání, ušetřila přes 32 000 půllitrových PET lahví, což je přes 800 kg plastů!

Instalací zařízení chtěla fakulta nejen lépe zpřístupnit čerstvou filtrovanou vodu svým studentům a zaměstnancům, ale také inspirovat k omezování nákupu balené vody či slazených nápojů v PET lahvích.

Všem patří velké poděkování! A nejen že s ECON MUNI omezujete spotřebu plastů a šetříte planetu, zároveň je vidět, že svědomitě dodržujete tolik důležitý pitný režim. Děkujeme také partnerům fakultního Filtermacu, jimiž jsou KPMG a Home Credit.

ECON MUNI má potenciál ušetřit několik set tisíc PET láhví ročně a významně se tak podílet na snížení znečištění planety. Podívejte se na celkový report z poslední čtvrtiny roku 2019.

Velmi se těšíme, jaké výsledky přinese rok 2020!
#jednalahevstaci