Veřejná ekonomie

Excelentním výzkumem přispíváme k efektivnějšímu veřejnému sektoru

Představení studijního programu

Cílem studia programu je prohloubit znalosti získané studiem v magisterském programu se zaměřením na veřejnou ekonomii, veřejnou správu a neziskový sektor a také poskytnout absolventům jiných programů možnost re-specializace ve třetím stupni studia. Základním úkolem studia je rozvinout předpoklady a schopnosti tvůrčího vědeckého přístupu ke zkoumání a řešení ekonomických otázek v oblasti veřejného a také neziskového sektoru. Studenti se seznámí s moderními přístupy k teorii a praxi veřejného a neziskového sektoru z pohledu různých ekonomických směrů a přístupů.

Zajišťuje Ekonomicko-správní fakulta
Typ studia doktorský
Forma prezenční, kombinovaná
Doba studia 4 roky
Vyučovací jazyk čeština
Oborová rada a oborové komise

Praxe

Studijní program flexibilně umožňuje praxi v organizacích veřejného a neziskového sektoru a stáže na zahraničních vysokých školách a institucích, dle zaměření dizertační práce.

Uplatnění absolventů

Absolventi programu jsou profilováni k práci v řídících pozicích v organizacích veřejného a neziskového sektoru, v orgánech odpovědných za tvorbu veřejné politiky. Absolvent také může působit jako vysokoškolský učitel a výzkumný pracovník v daném programu.

Možnosti studia a předměty

Jednooborové studium

Jedná se o studium, ve kterém má student předem definovaný seznam povinných předmětů, jež si doplní z nabídky povinně volitelných předmětů. Ve výběru předmětů má student větší volnost než například u jednooborového studia se specializací.

Školitelé

Součástí přihlášky je jméno předpokládaného školitele. Školitele si vyhledejte podle profilového zaměření ze seznamu školitelů a konzultujte s ním jeho potenciální školitelství a návrh projektu.

Chcete vědět víc?

Pro diskusi a sledování aktuálních informací je k dispozici facebookový profil garantujícího pracoviště: "http://www.facebook.com/pg/QKatedraVerejneEkonomieMU"

Váháte?
Máte otázku?