Den otevřených dveří

1. února 2024

Zažij atmosféru ECON MUNI na vlastní kůži! Poznáš své budoucí spolužáky i vyučující, zjistíš podrobnosti o přijímačkách nebo možnostech zahraničních studijních pobytů. Můžeš se ptát na všechno, co tě v souvislosti se studiem na naší fakultě zajímá.

Co jsi u nás mohl/a zažít v roce 2024?

Všem zájemcům jsme přiblížili, jak vypadá studium na Ekonomicko-správní fakultě MU. Připravený program měl studentům pomoci ujasnit si možnosti studia u nás na fakultě. Na průběhu celé akce se podíleli naši současní studenti, kteří se podělili o své zážitky a zkušenosti.

 

Prezentace o studiu na ECON MUNI

 

Stánky s nabídkou studijních programů

 

Další doprovodný program

 

Prohlídka fakulty

 

Soutěž o univerzitní merch

Koho jsi na akci mohl/a potkat?

Bez popisku

Alžbetu
představí ti programy Ekonomie, Hospodářská politika

Bez popisku

Olivera
představí ti programy Finance, Finance a právo

Bez popisku

Danielu
představí ti programy Podniková ekonomika a management, Podniková informatika

Bez popisku

Dominika
představí ti program Regionální rozvoj a cestovní ruch

Bez popisku

Elišku
představí ti program Veřejná ekonomika a správa

Co u nás můžeš studovat?


Bakalářské prezenční studium

Denní forma studia přímo po maturitě, která studujícím umožňuje pravidelnou účast na přednáškách a seminářích.

Prohlédni si nabídku navazujících studijních programů zde. Již pracuješ? Podívej se na speciální studijní nabídku zde.

Nevíš, který program je pro tebe ten pravý?

Přečti si články, které ti mohou při výběru správného programu pomoci.

Podat přihlášku!

Nejčastější otázky


Studium

Co to je TSP?

TSP (test studijních předpokladů) je naše přijímací zkouška. Když si podáte více přihlášek, kde je povinnost absolvovat TSP, test vykonáte pouze 1x a výsledek bude posuzován ke všem přihláškám. Nově máte možnost (ale nikoli povinnost) absolvovat dva pokusy TSP.

Co je OSP/VŠP (SCIO)? Mohu si vybrat mezi TSP a SCIO?

OSP (Obecné studijní předpoklady) -> česká verze testu SCIO
VŠP (Všeobecné študijné předpoklady) -> slovenská verze testu SCIO

Naše fakulta akceptuje českou i slovenskou verzi testu. SCIO test je jednou z možností, jak můžete být přijati bez přijímací zkoušky. Test OSP/VŠP můžete absolvovat opakovaně, ale pro prominutí přijímací zkoušky není možné kombinovat výsledky z různých termínů. Vypsaná kritéria pro prominutí přijímací zkoušky musíte splnit v jednom termínu. Naše fakulta nedostává od spol. SCIO vaše výsledky, proto si musíte objednat u spol. SCIO Certifikát, neboť pokud si budete žádat o prominutí přijímací zkoušky, Certifikát budete muset naskenovat do své e-přihlášky.


Pokud tato možnost nevyjde, stále máte možnost absolvovat naši přijímací zkoušku TSP.

Mám zájem o sdružené studium, jakou přijímací zkoušku budu dělat?

Podle toho, jaký si zvolíte hlavní studijní plán, tak na této fakultě si budete podávat přihlášku a k tomu si zvolíte vedlejší studijní plán na partnerské fakultě. Naše fakulta požaduje pouze TSP, abyste však byli přijati, musíte splnit podmínky přijetí i na partnerské fakultě, proto je nutné si zjistit jejich požadavky na přijetí.

Když splním podmínky pro prominutí přijímací zkoušky, znamená to, že jsem přijat nebo si ještě budete vybírat?

Pokud splníte podmínku prominutí přijímací zkoušky a řádně si, dle vypsaných podmínek přijímacího řízení, požádáte o prominutí v e-přihlášce, budete 100% přijati. Pro prominutí přijímací zkoušky je nutné do e-přihlášky vložit ve stanoveném termínu scan splněného kritéria (Certifikát SCIO, diplom, apod.) a v e-přihlášce zatrhnout políčko „žádost o prominutí přijímací zkoušky“.

Přijímací zkouška bude prominuta do studijního programu se studijním plánem s preferencí/prioritou č. 1, tj. „Preferuji nejvíce“.

Je možné mít při studiu brigádu?

Je na vás, zda veškerý svůj čas investujete do studia anebo si k tomu vezmete brigádu či nějakou stáž. Rozvrh si sestavuje každý sám, semináře je tak možné volit v různých časech během týdne. Navíc je na vás, zda si vezmete jen povinné předměty nebo využijete i širokou nabídku volitelných předmětů. Většina studentů brigádu při studiu má.

Výjezdy do zahraničí a výuka jazyků

Co musím splnit, abych mohl vyjet?

Na zahraniční studijní pobyt mohou vyjíždět studenti, kteří jsou zapsaní alespoň v 2. ročníku bakalářského studia. Pak už je jen třeba podat přihlášku a úspěšně projít výběrovým řízením, které otevíráme několikrát ročně.

Dostávají studenti na zahraničních pobytech nějaké stipendium?

Ano, pro pobyty v rámci programu Erasmus dostávají studenti stipendium 480–600 EUR na měsíc. Na studijní pobyty v mimoevropských zemích (např. Kanada, USA, Čína apod.) je poskytováno stipendium okolo 20 000 Kč/měsíc. Dále poskytujeme stipendia například i na pracovní stáže nebo letní školy.

Budu muset kvůli pobytu v zahraničí prodlužovat studium?

Určitě to není nutné, pokud sami nebudete chtít. Studenti vyjíždějící do zahraničí mají udělený Individuální studijní plán, který umožňuje např. studovat předměty v kombinované formě a ukončovat je i mimo zkouškové období. Díky tomu je možné si studium flexibilně přizpůsobit tak, abyste vše zvládli ve standardní době studia.

Jak je to s jazyky na fakultě?

Jazyk je povinný v každém stupni studia, v bakalářském s výstupní úrovní C1 (nejčastěji angličtina), v magisterském s výstupní úrovní B2, jeden z jazyků musí být angličtina.

Co dělat, když nemám dostatečnou vstupní úroveň pro druhý jazyk?

Oddělení jazyků nabízí přípravné kurzy a je velmi rozumné je využít už v době bakalářského studia.

Musím absolvovat cizí jazyk, pokud mám certifikát jazyka na dané výstupní úrovni?

Může být uznána část kurzu povinného jazyka, ale vzhledem k tomu, že se na ECON MUNI vyučuje odborný jazyk, ne pouze obecný, obvykle se uznává pouze její část, viz podmínky uznávání na našich webových stránkách.

Kde fakulta sídlí?

Sídlíme na adrese Lipová 41a v Brně. Pohodlně se k nám dostaneš tramvají č. 1 z Hlavního nádraží (směr Bystrc, Ečerova). Vystoupíš na zastávce Lipová. Ze zastávky si vyšlápneš kopec a po 150 metrech uvidíš Ekonomicko-správní fakultu MU po pravé ruce.

Bez popisku

Načítám mapu…

Den otevřených dveří pro tebe připravili studenti:

Kája

Ekonomicko-správní fakulta pro mě byla jasnou volbou a pořád svého rozhodnutí nelituji. Příjemný kolektiv lidí a profesoři, kteří vždy rádi pomůžou patří mezi pozitiva, kterými se naše fakulta může pyšnit. Ovšem život v Brně není pouze o škole... Chceš se jít bavit, sportovat nebo si třeba jen vyjít na procházku? Brno ti vše nabízí na stříbrném podnosu!

Kája
Podniková ekonomika a management

Lukáš

Na ECON MUNI jsem získal mnoho nových příležitostí. Škola mi poskytla kvalitní přehled o ekonomii, získal jsem nové přátele se stejnými zájmy. Dokonce jsem díky nabízeným zahraničním pobytům studoval půl roku ve Španělsku. Výběr této školy beru jako skvělé rozhodnutí, navíc se bude skvěle vyjímat v mém životopisu.

Lukáš
Podniková ekonomika a management

Ondra

Ekonomicko-správní fakulta dle mého názoru nabízí to nejlepší prostředí pro vzdělávání. Individuální přístup pedagogů, moderní prostředí, fakultní knihovnu či mnoho přednášek od odborníků z praxe. Není to ale jen o studiu. Mám strašně rád ty chvíle, když se s přáteli setkáme u fakultního bufetu nad čerstvou kávou a rozebíráme aktuální ekonomická témata nebo zkrátka jen zážitky z uplynulého víkendu.

Ondra
Regionální rozvoj

Lukáš

Když jsem končil střední školu, nebyl jsem si jistý, která výška by pro mě byla ideální. Podal jsem si přihlášku na ECON MUNI a dnes vím, že to bylo skvělé rozhodnutí. Hned první týden jsem si našel spoustu kamarádů i kontaktů do budoucna. Za studium jsem si prošel už spoustou pracovních příležitostí, které jsem na MUNI dostal. Díky vstřícnosti profesorů je studium fajn 🙂.

Lukáš
Finance

Zjisti víc o ECON MUNI

Možnosti zahraničních výjezdů


S ECON MUNI do světa

Galerie


Podívej se na videa z fakulty a univerzity


Kde najdeš více informací?


Brožura o studiu Časopis Studuj na MUNI Instagram Facebook Studuj na MUNI

Chceš se na něco zeptat?


Neváhej a kontaktuj nás na e-mailu studijni@econ.muni.cz nebo na sociálních sítích .

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.