Semestr v Kanadě? Využijte nabídku fakulty studovat na Vancouver Island

Zapálení vyučující, různorodé univerzitní spolky a jedinečná kanadská příroda. Tak svůj pobyt v Kanadě popisují studenti ESF, kteří tento semestr vyrazili na University of Victoria. Stejné zážitky můžete mít i vy, podejte si letos přihlášku!

22. 2. 2022 Dana Staňková

University of Victoria (UVIC), která patří mezi TOP 300 nejlépe hodnocených univerzit světa, je naší partnerskou univerzitou již od roku 2007. Díky vzájemné spolupráci má každý rok šest našich studentů možnost studovat na této prestižní kanadské univerzitě bezplatně až dva semestry.

Studenti si mohou vybírat z řady zajímavých předmětů, které nabízí School of Business. Naše studentka Tereza, která na UVIC studuje v tomto semestru, si výuku chválí: „Co mě překvapilo je fakt, že i škola na zahraničním pobytu může opravdu bavit. Určitě záleží na předmětech, ale mám velké štěstí na učitele, které jejich práce opravdu baví a mají chuť předat praktické poznatky nám studentům.“

Semestr na UVIC ale zdaleka není jen o přednáškách a seminářích. Studenti mají možnost zapojit se také do nejrůznějších mimoškolních aktivit. Podle Matěje je na UVICu nejlepší to, že mají vlastní sportovní zařízení, takže si můžete jít zaplavat, jít hrát squash a další nejrůznější sporty, a to ať už si vyberete bydlet na kampusu, nebo mimo něj."

Město Victoria, kde univerzita sídlí, je hlavním městem provincie Britská Kolumbie. Leží v jižní části ostrova Vancouver. Říká se, že Kanaďané patří mezi nejpřátelštější národ na světe a podle Terezy je tomu skutečně tak. Jak sama říká, „některé stereotypy jsou opravdu pravdivé. Všichni Kanaďané jsou hrozně milí. Když jdu na procházku, všichni mě zdraví, ptají se, jaký mám den, a myslí to upřímně.“

Pokud byste si i vy rádi vyzkoušeli život v Kanadě a láká vás studium na University of Victoria, máte právě možnost podat si přihlášku na pobyt v příštím akademickém roce 2022/2023. Termín pro přihlášení je pondělí 28. 2. 2022. Veškeré informace a odkaz na přihlášku najdete na našem webu S ESF DO SVĚTA.

A pro ty, co ještě váhají, vzkazuje náš student Aleksandar: „Ľudia, čí už sa rozhodujete medzi pobytom v Kanade alebo iným výmenným programom – choďte do toho! Nezabudnuteľné zážitky, spoznávanie nových kultúr a zvykov, odlišný systém vzdelávania na uni, spolky a športové kluby. Victoria ponúka všetko toto a ešte viac.“