University of Victoria

Díky smlouvě o spolupráci mezi Peter B. Gustavson School of Business, University of Victoria, British Columbia, Kanada a Ekonomicko-správní fakultou Masarykovy univerzity, která byla podepsána v březnu 2007, mají studenti ESF MU možnost bezplatně studovat na této prestižní kanadské univerzitě.

Výběrové řízení

Kdo se může přihlásit:

Nabídka je určena kmenovým studentům ESF, kteří jsou řádně zapsaní v kterémkoliv bakalářském nebo navazujícím magisterském programu ESF. V době výjezdu musí mít student úspěšně ukončený minimálně první rok bakalářského studia. 

Kritéria pro výběr studentů

Výběr studentů  proběhne na ESF MU na základě:

  • studijního průměru
  • motivačního dopisu v angličtině
  • doložených jazykových znalostí - certifikát, státní zkouška, absolvování angličtiny na ESF (zkoušku z angličtiny na ESF není nutné dokládat, ověříme si v ISu)
  • ročníku studia (studenti vyšších semestrů mohou být zvýhodněni)
  • předchozích zahraničních studijních pobytů (studenti, kteří se ještě v rámci studia na ESF neúčastnili žádnoho zahraničního pobytu mohou být zvýhodněni)

Obsahem motivačního dopisu by mělo být zdůvodnění, proč chcete na zahraniční instituci studovat, jaké pro toto studium máte předpoklady a jaký odborný přínos od tohoto studia očekáváte. 

Aktuální informace pro exchnage studenty a přehled předmětů pro příští akademický rok najdete zde.

Důležité: Sledujte prosím aktuální nařézení a podmínky vstupu do Kanady v souvislosti s pandemií Covid-19. Aktuální informace najdete např na stránách Velvyslanectví České republiky v Ottawě.

Přihláška

Pro přihlášení vyplňte online přihlášku (kliknutím na tlačítko vpravo na stránce) a nahrajte do ní motivační dopis v angličtině a případně i jazykový certifikát, pokud nějaký máte (např. TOEFL, IELTS, CAE apod.)

Finanční podmínky

Vyjíždějící studenti obdrží stipendium z MŠMT (obvykle 20 000 Kč na měsíc).

Studenti neplatí na University of Victoria školné, všechny ostatní náklady spojené se studiem a pobytem v Kanadě si však hradí sami.

Nominovaní studenti

Pokud jste byli vybráni, gratulujeme!

Přihláška na UVIC

První věc, kterou je potřeba udělat, je přihlásit se online přímo na University of Victoria, a to nejpozději do termínu stanoveném univerzitou. Studentům, kteří mají zájem o rezervaci ubytování na koleji, však doporučujeme přihlásit se co nejdříve.

Výběr předmětů a Learning Agreement

University of Victoria Vám zašle nabídku předmětů pro daný akademický rok. Studenti, kteří vyjíždí studovat na 1 semestr, si vybírají 10 preferovaných předmětů. Univerzita je pak následně zapíše do 4-5 z těchto vybraných kurzů dle kapacity a obsazenosti. Pokud vyjíždíte na 2 semestry, vybíráte si 20 předmětů. Kurzy je třeba vyplnit v rámci online přihlášky do tzv. Course Approval Form.

Informace o nabízených předmětech a další podklady ke studiu na UVIC  nejdete zde.

Před odjezdem je také nutné vyplnit studijní smlouvu - Learning agreement. Learning agreementy se vyplňují online v ISOIS a jsou poté elektronicky podepsány všemi stranami. Návod na vyplnění LA je k dispozici zde.

Ubytování

Partnerská univerzita nabízí celkem tři možnosti:

1. ubytování v koleji kampusu

  • student může přihlášku vyplnit online na adrese http://www.housing.uvic.ca/winter/index.php
  • v průběhu vyplňování přihlášky budete požádáni o UVIC student ID number. To dostanete přímo od University of Victoria po přihlášení

2. ubytování v rodině - tato možnost v roce 2023/2024 není dostupná

3. ubytování mimo kampus na základě vlastní iniciativy

  • University of Victoria může studentovi poskytnout asistenta, který mu pomůže s hledáním ubytování, jestliže si nevybral žádnou z předchozích možností. Primární odpovědnost při hledání ubytování však leží na studentovi. Více informací najdete na http://www.housing.uvic.ca/offcampus/ 

Evidence pobytu v IS

Před odjezdem je třeba založit pobyt v IS - sekce Stáže a studijní pobyty. Do evidence prosím nahrajte Learning agreement podepsaný všemi stranami. Na základě toho Vám Zahraniční oddělení pobyt zaeviduje a udělí Individuální studijní plán.

Stipendium

Stipendium Vám bude vyplaceno Centrem zahraniční spolupráce. Na svůj email obdržíte link, přes který se žádost o stipendium podává. Link je obvykle zasílán během června/července pro pobyty v podzimním semestru a během ledna pro pobyty v jarním semestru. Výplata stipendia je podmíněna nahráním podepsaného Learning agreementu v IS.

Centrum zahraniční spolupráce Vám také vystaví Potvrzení o stipendiu, které můžete potřebovat ke své žádosti o víza. Pokud potvrzení potřebujete, kontaktujte prosím paní Zitu Hrabovskou na hrabovska@czs.muni.cz .

TERMÍNY VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ:
  • Pobyty v akademickém roce 2023/24 27. února 2023 – 19. března 2023

Přihláška

Předchozí Následující
Foto: Kateřina Zatloukalová, absolventka ESF
Campus School of Business, UVIC

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.