Zápis ukrajinských uchazečů o studium na ESF

Dne 29. června 2022 proběhl na Ekonomicko-správní fakultě MU zápis ukrajinských uchazečů, kteří si podali přihlášku a splnili všechny podmínky zvláštního běhu přijímacího řízení pro ukrajinské uchazeče v nouzi.

1. 7. 2022 Ekonomicko-správní fakulta

Poté, co přijímací komise vyhodnotila motivační dopisy, které byly součástí přijímacího řízení, bylo ke studiu na ESF MU přijato 97 uchazečů do bakalářského studia a 11 uchazečů do navazujícího magisterského studia.

Uchazeče z Ukrajiny na úvod zápisu přivítal vedoucí Katedry financí, doktor Oleg Deev, který po vypuknutí konfliktu na Ukrajině začal ihned pomáhat v centru pro uprchlíky na brněnském výstavišti. Následně zaměstnankyně studijního oddělení spolu se třemi studenty ESF MU, kteří pochází z Ukrajiny, uchazeče informovali o průběhu zápisu i o tom, co je bude během studia čekat. Průběh zápisů mohl díky studentům Antonovi, Yaně a Artemovi proběhnout v českém i ukrajinském jazyce.

Celkem se naši fakultu přišlo zapsat 85 uchazečů do bakalářského studia a 10 uchazečů do navazujícího magisterského studia.

Všem přejeme hodně úspěchu při studiu!


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.