Welcome workshop pro nové zaměstnance

21. 9. 2020 Petra Ježová

V září na fakultu nastoupilo 6 nových pracovníků – akademiků a dva postdoci ze zahraniční. Abychom jim první dny na ESF usnadnili, připravili jsme pro ně krátký, přibližně dvouhodinový uvítací Welcome workshop, jehož cílem bylo poskytnout novým zaměstnancům základní informace pro jejich práci a působení na fakultě a umožnit jim v novém prostředí se lépe a rychleji zorientovat.

Workshop vznikl na základě zpětné vazby neakademických pracovníků výzkumníků, postdoků i pracovníků děkanátu, kteří nastupovali v předchozích letech a je součástí připravovaného procesu adaptace (tzv. onboardingu), který vzniká v souvislosti s aktivitami HR Award. Jeho cílem je usnadnit nástup nejen nováčkům, ale i vedoucím zaměstnancům a všem, kteří se na zaškolení podílí, zkvalitnit péči o nové zaměstnance a vědomě posilovat vnímání značky ESF jako dobrého zaměstnavatele.

Workshopy plánujeme pravidelně opakovat a pracujeme i s dalšími náměty, které první dny a zaškolení nováčků usnadní.

A co o workshopu řekli jeho účastníci?

Bylo fajn potkat se lidmi, na které se mohu obrátit v případě problémů, a seznámit se blíže s informačním systémem univerzity."

Je fajn vědět jaké systémy jsou k dispozici a co všechno dovedou."

„Workshop byl skvělým uvedením do nového prostředí a zorientování se zejména v interních systémech a hlavních komunikačních kanálech fakulty. Jako nově nastupující zaměstnanec z vnějšího prostředí vnímám tuto aktivitu velmi přínosně."

S kým se tedy na fakultě od 1. 9. nově potkáte?

Mgr. Terézia Černá – lektorka, Katedra matematika a aplikované informatiky

Ing. Renata Čuhlová, Ph.D. – odborná asistentka, Katedra podnikového hospodářství

Ing. Bc. Michal Ďuriník, Ph.D. – odborný asistent, Katedra podnikového hospodářství

Ing. Eva Křiváková – lektorka, Katedra podnikového hospodářství

Ing. Jiří Richter, Ph.D. – výzkumný pracovník, Katedra podnikového hospodářství

Ing. Lucie Semerádová, Ph.D. – odborná asistentka, Katedra financí

Eugenio Levi, Ph.D. – postdoc, Laboratoř experimentální ekonomie

Axel Alejandrro Araneda Barahona – postdoc, Institut of Financial Complex Systems

Všem novým zaměstnancům přejeme úspěšný start v nové pozici!