Passion-Driven Statistics na Ekonomicko-správní fakultě

Profesorka Lisa Dierker z USA, Wesleyan University, přišla na pozvání Katedry aplikované matematiky a informatiky ESF MU představit koncepci "Passion-Driven Statistics".

30. 6. 2022 Maria Králová

Dne 29. 6. 2022 se na ESF MU konal workshop profesorky Lisy Dierker, který po dvou covidových letech odkladu konečně naživo představil její zkušenosti s projektově orientovaným multidisciplinárním přístupem k výuce statistických předmětů.

V rámci workshopu se diskutovalo nejen o obsahu a inspirativní formě takto koncipovaného kurikula, ale rovněž i o související časové náročnosti pro vyučující. Zajímavý byl například návrh zapojit starší studenty v roli „mentorů“ do výuky i hodnocení projektů a snížit tím časovou zátěž, která by vyučující při takto pojatém kurikulu neúnosně zatížila. Výhodou takovéhoto přístupu je ale rychlý vhled studentů do statistických konceptů a schopnost samostatně, a hlavně kreativně přistupovat ke zkoumání různých fenoménů skrze data, což dle profesorky Dierker patří k tak zásadním kompetencím 21. století, jako je čtení.