Nová opatření v knihovně

27. 10. 2020 Jiří Poláček

Přepnutí režimu knihovny na výdejní pult 

Stávající režim SVI, kdy bylo možné si knihy samostatně vybírat a půjčovat, jsme bohužel nuceni ukončit. Od teď do odvolání zkracujeme otevírací dobu knihovny a knihy, které si chcete vypůjčit, bude nutné objednat předem. Více informací o tomto nouzovém režimu najdete zde.

Zároveň jsme všem čtenářům automaticky o jeden měsíc prodloužili výpůjční termíny u těch knih, jejichž lhůta pro navrácení měla vypršet v nejbližších čtyřech týdnech. 

Obnovení vzdáleného přístupu do e-prezenčky 

Opět se podařilo zpřístupnit archiv digitalizovaných děl ve fondech MU formou vzdálené e-prezenčky. Na rozdíl od jarního provozu však přichází s určitými omezeními – je zaveden mechanismus „e-výpůjček“, kdy v dané chvíli může mít každý čtenář vypůjčenou pouze jednu skenovanou knihu, nelze rozpůjčovat více jednotek jedné knihy, než kolik jich univerzita vlastní v papírové podobě a zároveň e-výpůjčku lze mít jen po omezenou dobu. Pro více informací viz popis služby.

V souvislosti se spuštěním vzdálené e-prezenčky oprašujeme nabídku skenování knih na přání. Pokud titul není v elektronické podobě pro uživatele z ESF dostupný v e-prezenčce ani jinde (např. ve službě bookport.cz), knihu naskenujeme a do e-prezenčky vložíme. Instrukce k zasílání požadavků najdete zde.

Zasílání vypůjčených knih poštou

Pro ty, kterým prostě více vyhovují knihy v papírové podobě a zároveň to do Brna mají daleko, nabízíme, že jim vypůjčené knihy zašleme poštou – v rámci ČR nebo na Slovensko. Tuto službu však nejsme schopni nabídnout bezplatně – zájemce o zaslání balíku knih musí uhradit poštovné. Ceník poštovného a způsob vytvoření objednávky je popsán zde.

Bloomberg

Abychom pro vás i nadále mohli zpřístupňovat data z terminálu Bloomberg, zaměstnali jsme studenta, který vaše požadavky zprostředkuje. Zájemci o tuto službu nechť se podívají na její popis.

Více článků

Přehled všech článků