MU přechází na bílý semafor, končí omezení počtu osob ve výuce

Od pondělí 7. března mění univerzitní eskalační semafor barvu ze zelené na bílou. Pro provoz univerzity tak budou platit jen ta omezení, která nastaví vláda ve svých opatřeních.

3. 3. 2022 Masarykova univerzita

Bílá barva na univerzitním eskalačním semaforu je znamením toho, že provoz na univerzitě není nijak omezen. Podle aktuálních opatření vlády platí, že ochranné prostředky dýchacích cest jsou povinné ve společných prostorách a při přechodu mezi výukou. Respirátory a roušky nejsou třeba při výuce, kde se sedí, při zkouškách, u kterých jsou mezi studentem a zkoušejícím zajištěny rozestupy alespoň 1,5 metru nebo při výuce, jejíž charakter to neumožňuje (tělesná výchova, zpěv, atd.).

Zaměstnancům i studentům zůstává povinnost hlásit pozitivní test na koronavirus v aplikacích INETIS.

Pro aktuální informace v souvislosti s omezeními a provozem na sledujte fakultní web a profil na sociálních sítích.

(Text převzat z em.muni.cz)