Terminál Bloomberg na ESF MU

Po dobu zvýšených hygienických opatření k prevenci šíření nemoci COVID-19 bude u terminálu k dispozici lihová dezinfekce ve spreji určená k ošetřování klávesnice a myši, kterou je uživatel po práci s terminálem povinen aplikovat. Při práci s terminálem doporučujeme užít své gumové rukavice.

Provoz terminálu

Výzkumná laboratoř s počítačem určený výhradně pro připojení ke službě Bloomberg je umístěna v boxu č. 6 (ten najdete ve vestibulu na galerii, nad vchodem do posluchárny P102).

Protože terminál je pouze jeden a zájemců hodně, má přednost při používání Bloombergu ten, kdo si jej předem na určitou dobu rezervuje.

Aby se pokud možnost „dostalo na každého“, mohou si studenti rezervovat maximálně 14 dní dopředu, maximálně 90minutový souvislý blok a celkem 180 minut v součtu za všechny neproběhlé rezervace. Také není možné mít dvě a více rezervací v jeden den a pátky jsou vyhrazeny zaměstnancům. Pro zaměstnance jsou výše vypsaná omezení nastavená mírněji.

Pozor! Učitelé si terminál mohou rezervovat pro výuku v režimu vzdáleného přístupu. I když je tedy u terminálu zdánlivě volno, je zapotřebí zkontrolovat, zda jej někdo nemá rezervovaný a nepoužívá jej na dálku.