Výpůjčky knih v době
červené barvy semaforu

Do odvolání zavádíme následující režim výpůjček knih.

Požadavky na výpůjčku

Přijímáme výhradně e-mailem na adrese vypujcky@econ.muni.cz. V každém požadavku uveďte:

  1. své jméno a své UČO
  2. signaturu a název knihy (knih), které si chcete vypůjčit
  3. den a dobu, kdy byste si chtěli svou výpůjčku vyzvednout v případě, že se nemůžete dostavit do SVI v otevírací době a chcete si knihy vyzvednout skrze šatní skříňky (viz dále)

Signaturu najdete ve webovém katalogu. Vybírejte, prosíme, pouze knihy, které jsou dostupné.

Vyzvednutí knih

Pro knihy nechoďte dříve, než vám pošleme e-mailové avízo. Knihy budou nachystané k vyzvednutí dle domluvy buď u výpůjčního pultu v otevírací době SVI (preferovaný způsob, viz tabulka dále) nebo v zamčených šatních skříňkách s číselným kódem před vstupem do SVI. Ve druhém případě informaci o tom v jaké skříňce se knihy nacházejí a jaký je číselný kód pro odemčení skříňky, obdržíte předem e-mailem v reakci na váš požadavek.

Po dobu trvání tohoto nouzového režimu není nutné odkládat si své svršky v šatně před knihovnou.

Vrácení knih

Knihy je možné vracet prostřednictvím biblioboxu, který se nachází vedle vstupu do šatny před SVI.

Omezení služby

Nevyzvednuté výpůjčky z šatních skříněk samozřejmě druhý den propadají. U výpůjčního pultu pro vás budeme mít knihy nachystané maximálně týden.

Parametry této služby se mohou kdykoliv změnit v reakci na její vytíženost či „zásah vyšší moci“. Nezbývá, než si přát, abychom aspoň tímto způsob přečkali tyto „neradostné časy“.

Po celou dobu pobytu na ESF MU je nutné si chránit nos a ústa rouškou nebo šátkem. Každý návštěvník knihovny je také povinen před vstupem do knihovny použít dezinfekci na ruce. Nádoba s dezinfekcí je instalována na zdi naproti vchodu do knihovny.

Otevírací doba

pondělí + středa + pátek 9.00–12.00
úterý + čtvrtek 13.00–16.00

Žhavý tip 1

Díky zpřístupnění děl nedostupných na trhu v digitálním archívu Národní knihovny, vzdálenému přístupu do e-prezenčky a předplácenému přístupu do služby Bookport.cz mají uživatelé MU online přístup k desítkám tisíc odborných knih v češtině, viz náš přehled Zdroje pro samostudium.

Žhavý tip 2

Vypůjčené knihy si teď můžete nechat zaslat domů poštou.

Upozornění

Knihy, které nám vrátíte, poputují do „dezinfekční karantény“. Další čtenáři si je budou moci půjčit nejdříve za několik dní.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.