Zasílání vypůjčených
knih Českou poštou

Popis služby

Pro období převažující distanční výuky jsme se rozhodli zasílat vypůjčené knihy poštou a vyjít tak vstříc těm studentům, kteří to do Brna „mají daleko“ a kvůli vypůjčení několika kousků knih se jim nevyplatí k nám jet. Tuto službu však nejsme schopni nabídnout bezplatně – zájemce o zaslání balíku knih musí uhradit poštovné, viz ceník dále na stránce. Na vlastní náklady je nutné také knihy vrátit, ať již opětovným využitím přepravních služeb či osobně.

Zaslat poštou je možné pouze aktuálně dostupné absenční jednotky, které mimořádně půjčujeme na dva měsíce namísto obvyklého jednoho měsíce. Samozřejmě je také možné (a ekonomicky výhodnější) vypůjčit si najednou více knih. Knihy posíláme Českou poštou na adresy soukromých osob v České republice a ve Slovenské republice. Do jiných zemí knihy nezasíláme.

Zadání požadavku

1) Udělejte předobjednávku

Na adresu vypujcky@econ.muni.cz nám zašlete svůj požadavek – které knihy chcete vypůjčit a kam je chcete zaslat. Nezapomeňte uvést své UČO, cílový stát, signatury knih a pro jistotu také názvy knih a jejich autory.

My zjistíme, zda jsou veškeré požadované tituly k dispozici k vypůjčení, a také knihy zvážíme, abychom vám sdělili, v jaké výši máte poštovné zaplatit.

2) Udělejte závaznou objednávku

V obchodním centru univerzity uhraďte správnou variantu poštovného dle našich pokynů. Přímé odkazy na jednotlivá balení uvádíme dále na této stránce.

V rámci hrazení poštovného zadejte přesnou adresu, kam máme knihy poslat, a také – pro jistotu – do kolonky Poznámka v objednávce znovu zopakujte své požadavky na výpůjčky, ať to nepopleteme :-)

Až v tomto okamžiku – po zaplacení – budou knihy vypůjčeny na vaše čtenářské konto.

3) Čekejte balík

Knihy by měly dorazit na vámi zadanou adresu v řádu několika málo dní.

Doplňující informace

Opakujeme, že knihy je zapotřebí před uplynutím výpůjční lhůty vrátit – pokud budete zasílat opět poštou, je nutné zasílat několik dní před vypršením výpůjční lhůty, jinak vám naskočí pokuta.

Samozřejmě je možné si výpůjční lhůty u vypůjčených knihy prodloužit online v knihovním katalogu – za předpokladu, že knihy nepožaduje vypůjčit někdo jiný.

Službu nabízíme všem uživatelům z MU, zasíláme však knihy výhradně z fondu SVI ESF MU.

Stanovené výše poštovného

Odkazy vedou do Obchodního centra.

Zaslání v rámci ČR
Doporučený balíček do 2,5 kg – 110 Kč
Balík Do ruky do 10 kg – 130 Kč

Zaslání na Slovensko
Standardní balík do 2 kg – 250 Kč
Standardní balík do 5 kg – 275 Kč
Standardní balík do 10 kg – 300 Kč

Orientační odhad hmotnosti knih

Přibližnou představu si udělat na základě uváděného počtu stran, který najdete v katalogu.

U nejběžnějšího formátu knih B5 vynásobte počet stran konstantou 2,2, abyste získali hmotnost v gramech. U knih formátu A4 (typické pro skripta) je potřeba násobit číslem 2,7.

Přehled odkazů

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.