Na fakultě proběhl první ročník MUFIN Fintech Hackathonu

1. 2. 2022 Filip Hampl

Jeden týden, jeden tým, jeden fintech. Pod tímto heslem proběhl ve dnech 24. 1. – 27. 1. 2022 na Ekonomicko-správní fakultě první ročník MUFIN Fintech Hackathonu, v rámci něhož měli studenti jedinečnou možnost přetavit své znalosti v návrh a prezentaci startupového produktu v oblasti FinTech (Financial Technology) a připravit pro tento produkt podnikatelský záměr. Studenti si vyzkoušeli, jak mohou proniknout na trh s vlastním nápadem a využít tak potenciál dnešního dynamického světa.

Po úvodním slovu vedoucího Katedry financí Olega Deeva a děkana fakulty Jiřího Špalka se účastníci na workshopu „Jak na prototyp za 3 dny“ seznámili s pojmem Fintech, metodami a procesy produktového designu a přípravou podnikatelského záměru pro účely prezentace nápadu potenciálním investorům. Vybaveni těmito znalostmi se pustili pod vedením mentorů do identifikace reálného problému a přípravy jeho Fintech řešení v podobě „klikacího“ prototypu startupového produktu v no-code platformách (např. Wix, PowerPoint, Google Sites).

MUFIN Fintech Hackathonu se zúčastnily dva studentské týmy Indexee a Hedgehog a Tým doktorandů Katedry financí. V napínavém souboji nápadů nakonec odborná porota ve složení Petr Hodný (UX & UI hero), Vladislav Jakubů (EFEKTA obchodník s cennými papíry a.s.) a Ondřej Machač (Fintree.cz) vybrala za vítěze Fintech prototyp platformy umožňující investování do vlastních kryptoměnových indexů vytvořený týmem Indexee.

Vítězný tým si z hackathonu odnáší výhru 30 000 Kč a všichni účastníci kromě znalostí a zážitků také 2 kredity do studia v předmětu MPF_HACK Fintech Hackathon. Vítězům srdečně gratulujeme a všem účastníkům děkujeme za účast. Už se těšíme na druhý ročník, o kterém budeme informovat na Instagramu finance_muni a www.mufin.ml.

Partnery prvního ročníku MUFIN Fintech Hackathonu byli EFEKTA obchodník s cennými papíry, Analytical Platform, Technologická platforma komunikačních nástrojů a IoT, CCF Research a FinTree.cz.