Květnová výzva Do práce na kole je v cíli

22. 6. 2022 Petra Ježová

Osmý ročník fakultní květnové výzvy Do práce na kole je u konce. Věříme, že jste si ji pořádně užili. A také nás těší, že počet účastníků stále roste. A to i díky zázemí a podpoře, kterou ESF MU svým zaměstnancům nabízí. Ať už jsou to zabezpečené stojany na kola, hrazené startovné pro všechny účastníky či drobné výhry pro týmy s největší pravidelností či pro ty s nejvíce kilometry na členy týmu.

A jak to letos dopadlo?

Jezdili, chodili a běhali jste ze všech sil. Ve dvou disciplínách se utkalo šestnáct týmů a výsledek je úctyhodný. Celkem 11 519 km a pořádná dávka ušetřeného CO2.

Týmová pravidelnost

  1. oStudy – 100,0 %
  2. Regionální rozvoj jede – 95,9 %
  3. Mentolky – 95,7 %

Výkonnost (km na člena týmu)

  1. Vesničané – 391 km
  2. Hrrrrr tým – 369 km
  3. Mentolky – 353 km

Rekordmankami v zelených kilometrech se pak staly členky Hrrrrr týmu – Dana Richterová (929 km/kolo) a Petra Ježová (435 km/po svých).

Oslava spojená s vyhlášením výsledků v Akademickém klubu byla tradiční. Nechyběl cyklo dort a šampaňské pro všechny účastníky. A po covidové přestávce i dárky pro vítězné týmy.

Děkujeme všem, kteří přispěli ke zviditelnění problematiky udržitelné dopravy a udělali něco pro své zdraví a kondici. Vítězům gratulujeme a těšíme se na vás v dalším ročníku!

Detailní výsledky a fotky z letošního ročníku najdete zde.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.