Vědci a vědkyně z ECON MUNI převzali Ceny děkana

27. 9. 2023 Jana Sosnová

Shromáždění akademické obce na Ekonomicko-správní fakultě MU | Foto: Martin Indruch

Nejlepší vědečtí pracovníci a pracovnice z ECON MUNI převzali v pondělí 18. září Ceny děkana. Slavnostní předání se uskutečnilo na každoročním shromáždění akademické obce.

V soutěži o Cenu děkana za vynikající disertační práci obhájenou v roce 2022 zvítězila Bára Karlínová. Ocenění získala za práci s názvem Hodnota cestovního času.

Cenu děkana za nejlepší výsledek se společenskou relevancí získal Michal Kvasnička za tvorbu unikátního softwaru, který pomáhá policistům odhalovat místa častých dopravních nehod. Cena byla finančně podpořena partnery fakulty.

Michal Kvasnička přebírá Cenu děkana za nejlepší výsledek se společenskou relevancí.

Dominika Tóthová získala Cenu děkana pro mladé vědecké pracovníky a pracovnice do 35 let za článek s názvem Measuring the environmental sustainability of 2030 Agenda implementation in EU countries: How do different assessment methods affect results? publikovaný v časopise Journal of Environmental Management.

V soutěži o Cenu děkana za popularizaci vědy zvítězila Dagmar Vágnerová Linnertová, která se dlouhodobě a systematicky věnuje popularizačním aktivitám, jako jsou přednášky na středních školách, výstupy v médiích, organizace soutěže Bohatství Země a ekonomické olympiády pro základní a střední školy.

Dagmar Vágnerová Linnertová přebírá Cenu děkana za popularizaci vědy.

Cenu děkana za inovace ve výuce získal Libor Žídek za úspěšné využití aplikace KvIS ve výuce předmětu Makroekonomie I., jež vedlo ke zvýšení pravidelné účasti studujících na přednáškách a jejich interakcí s vyučujícími. Cena byla finančně podpořena partnery fakulty.

Libor Žídek přebírá Cenu děkana za inovace ve výuce.

Zvláštní uznání děkana za vynikající publikaci získalo celkem sedm výzkumníků a výzkumnic. První z nic je Zuzana Gric, která převzala ocenění za článek The power of sentiment: Irrational beliefs of households and consumer loan dynamics. Vyšel v časopise Journal of Financial Stability a jeho spoluautory jsou Dominika Ehrenbergerová a Martin Hodula.

Zuzana Gric přebírá zvláštní uznání děkana za článek.

Oleg Deev a Tomáš Plíhal získali zvláštní uznání děkana za článek How to calm down the markets? The effects of COVID-19 economic policy responses on financial market uncertainty publikovaný v časopise Research in International Business and Finance.

Oleg Deev a Tomáš Plíhal přebírají zvláštní uznání děkana za článek.

Zvláštní uznání děkana za vynikající publikaci získal také Tommaso Reggiani za článek Broadband Internet and social capital publikovaný v časopise Journal of Public Economics. Jeho spoluautory jsou Andrea Geraci, Mattia Nardotto a Fabio Santini.

Jakub Procházka získal zvláštní uznání děkana za článek Pain as Social Glue: A Preregistered Direct Replication of Experiment 2 of Bastian et. Al. (2014), na jehož tvorbě se podíleli i Katarína Parilaková, Patrik Rudolf, Vojtěch Bruk, Rút Jungwirthová, Sára Fejtová, Radomír Masaryk a Martin Vaculík. Vydal ho časopis Psychological Science.

Jakub Procházka přebírá zvláštní uznání děkana za článek.

Zvláštní uznání za publikaci Institutional factors determining costs of municipal waste management in the Czech Republic získali Jana Soukopová a Juraj Nemec, kterou publikoval časopis Waste Management. Na jeho tvorbě se podíleli i Beáta Mikušová-Meričková a Markéta Šumpíková.

Jana Soukopová a Juraj Nemec přebírají zvláštní uznání děkana za publikaci.

První místo v soutěži o Cenu děkana za nejlepší publikaci roku 2022 získal Ahad Zareravasan za článek An ambidextrous approach on the business analytics-competitive advantage relationship: Exploring the moderating role of business analytics strategy publikovaný v časopise Technological Forecasting and Social Change. Jeho spoluautorem je Amir Ashrafi.

Ahad Zareravasan získal první místo v soutěži Cena děkana za nejlepší publikaci roku 2022.

Všem oceněným srdečně gratulujeme!