Stanovisko děkana ECON MUNI k situaci v Izraeli

10. 10. 2023

Děkan Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity Jiří Špalek podpořil stanovisko Masarykovy univerzity a vyjádření rektora k podpoře izraelských studentů a izraelských univerzit. „Je naší morální povinností nebýt k této situaci lhostejní. Jde o útok na demokracii, který musíme jasně odmítnout a pomoci tam, kde je to možné a potřebné.“

Masarykova univerzita organizuje v reakci na situaci v Izraeli pomoc pro partnerské izraelské univerzity, akademické pracovníky a studující. Podporu nabízí také izraelským studentům, kteří v současné době studují v Brně.

Studenti a zaměstnanci, kteří by v souvislosti s aktuálním děním potřebovali psychologickou podporu, se mohou obrátit na e-mail psycholog@muni.cz.

Stanovisko rektora Masarykovy univerzity je k dispozici zde.

Image by rawpixel.com on Freepik