ÚVT sjednocuje přihlášení na MUNI

14. 5. 2020 Ekonomicko-správní fakulta MU

Kolegové z Ústavu výpočetní techniky MU připravili sjednocení přihlášení do webových služeb. Sekundární heslo přechází nejpozději od 1. června 2020 na Jednotné přihlášení MUNI. Nově se tak do webových služeb budete hlásit přes UČO a primární heslo.

Díky Jednotnému přihlášení MUNI se zjednoduší váš přístup k různým službám a bude také bezpečnější. Stačí, když se přihlásíte do první služby, a do další budete se stejnými údaji přihlášeni už automaticky. Jednotné přihlášení MUNI tak dostojí svému názvu a až na několik výjimek, které se přidají později, bude opravdu jednotné.

Tato změna se dotkne desítek veřejných i podpůrných webových služeb ve správě MUNI, např. ezdroje.muni.cz, elf.phil.muni.cz či kompas.muni.cz.

A také cca 3000 služeb celostátních či celosvětových, do kterých se hlásíte výběrem univerzity v eduID.cz a následně univerzitními údaji, např. kramerius-vs.mzk či bookport.cz.

Porovnat vzhled přihlašovací stránky včetně více informací naleznete zde.