Strach z TSP? S námi můžete zůstat v klidu

Chystáte se k přijímačkám na Masarykovu univerzitu? Ekonomicko-správní fakulta vám pomůže připravit se na testy studijních předpokladů. Typy úloh ani tréma vás už nezaskočí.

16. 12. 2022 Veronika Kandelová

V kurzu se zaměříme na všechny části testu studijních předpokladů (TSP): numericko-analytické myšlení, uvažování v anglickém jazyce a kritické myšlení. Seznámíme vás s nejdůležitějšími typy úloh a ukážeme vám detailní řešení konkrétních příkladů. Díky tomu budete vědět, jak správně a rychle postupovat. Zároveň vám vysvětlíme, jaký nejlepší postup můžete zvolit při zpracovávání úkolů s časovým limitem, které cílí na ověření vašich osobnostních předpokladů ke studiu. V neposlední řadě vám také poradíme, jak překonat trému, aby pro vás již nebyla nepřítelem.

Nová struktura testů a více termínů

Od roku 2023 budou TSP trochu jiné než v minulosti. Co přesně se změní?

1. Nejpodstatnější změnou jsou termíny, kterých bude od ledna do dubna hned několik. Do přihlášky k testům budete moci uvést, které termíny upřednostňujete. Varianty testů pro jednotlivé termíny se budou lišit.
  2. Test budete psát elektronicky na tabletech, k dispozici budete mít papír na poznámky.
  3. Testy budou mít poprvé 45 úloh rozdělených do tří částí, jejichž cílem je měřit tři dimenze studijních předpokladů: numericko-analytické myšlení, uvažování v anglickém jazyce a kritické myšlení. Každá část bude mít svůj časový limit a bude hodnocena samostatně.
  4. Jednotlivé fakulty MU se nově mohou rozhodnout, že některé z částí testu dají větší váhu při výpočtu průměrného percentilu, na jehož základě se bude určovat percentil jednotlivých uchazečů a uchazeček.

Smyslem TSP, společné přijímací zkoušky na většinu fakult Masarykovy univerzity, je zjistit, zda má uchazeč či uchazečka předpoklady pro studium na vysoké škole. Některé fakulty mohou TSP doplnit o další testy nebo případně pořádat alternativní přijímací zkoušky. Pokud se hlásíte na více fakult Masarykovy univerzity, budete psát TSP pouze jednou a výsledek se vám započítá do všech přijímacích řízení.

Jak se přihlásit do přípravného kurzu?

Přihlašování na kurzy TSP je možné od listopadu 2022. Pro běhy 1–5 je nutné se registrovat do 20. prosince 2022. Termín pro přihlašování do běhů 6–10 je 29. ledna 2023. Kurzy nabízíme v prezenční i online variantě – zvolte si sami, co vám více vyhovuje.

Odkaz na přihlašování naleznete zde.

Rozsah výuky je 4x45 minut (tzn. 4x jedna vyučovací hodina). Cena 2300 Kč zahrnuje pracovní sešit, dílčí testy k procvičování, zkušební test TSP, náklady na vedení kurzu a přípravu studijních textů k jednotlivým tematickým oblastem.

Více informací a rozpis termínů naleznete zde. Sledujte také naše webové stránky a sociální sítě, kde budeme zveřejňovat průběžné informace o konkrétních termínech a kapacitách. Informace o kurzu vám v případě potřeby podá také Veronika Kandelová (Veronika.Kandelova@econ.muni.cz) z Ekonomicko-správní fakulty MU.