Memoranda o spolupráci s Université de Rennes 1 obohatí studijní nabídku ESF

10. 1. 2022 Ekonomicko-správní fakulta MU

Zástupci Ekonomicko-správní fakulty, Robert Jahoda a David Póč, podepsali ke konci minulého roku memorandum o spolupráci s Université de Rennes 1, La Faculté des Sciences Économiques. Za francouzskou stranu se účastnil prof. Thierry Pénard, děkan La Faculté des Sciences Économiques, a prof. Christophe Tavéra, proděkan pro mezinárodní vztahy.

Memoranda podepsaná v rámci projektu z Masarykova univerzita 4.0, podpořeného v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání, jsou základem pro rozvoj nových double-degree programů v anglicko-francouzském jazyce, na kterých se bude usilovně pracovat v roce 2022. Jak vysvětluje docent Jahoda: „K existujícímu česko-francouzskému double degree programu Veřejná správa vytvoříme anglicko-francouzskou jazykovou mutaci. V případě dvou existujících magisterských programů Veřejná ekonomika a správa a Public Finance and Economics vytvoříme nové studijní plány.“ Připravované změny navazující na již existující spolupráci s francouzskou stranou zvýší studijní nabídku ESF a usnadní oboustrannou studijní výměnu s Université de Rennes 1.