Knihovna: Nová PC v novém režimu

Počínaje akademických rokem 2018/19 se počítače v SVI stávají součástí sítě Univerzitních počítačových studoven.

12. 9. 2018 Jiří Poláček

Díky projektu „Podpora rozvoje studijního prostředí na vysokých školách“ z OP VVV máme nyní ve Středisku vědeckých informací – knihovně 28 nových osobních počítačů pro naše uživatele. Nahrazeny byly jak zastaralé počítače z počítačové studovny na galerii, tak všechna PC ve studijních boxech.

V rámci realizované výměny jsme se zároveň rozhodli k jednomu radikálnímu kroku, a to k přidružení správy těchto PC do centralizované sítě Univerzitních počítačových studoven (UPS). Pro přihlášení se k novým počítačům v SVI je proto nutné zadávat své UČO a sekundární heslo (to je možné si nastavit v IS MU).

Přechod pod UPS znamená, že k počítačům se nyní bez problémů přihlásí všichni studenti a zaměstnanci z celé MU. Mezi další výhody patří jednotné prostředí napříč univerzitou; co se nemění je bezproblémový tisk na SUPO tiskárnách a aktuálnost softwarového vybavení. Více informací o UPS lze nalézt zde.