Soutěž o nejlepší studentskou práci a soutěž o empirickou studii

28. 3. 2019

Soutěž o nejlepší studentskou práci v oblasti teoretické ekonomie (30. 4. 2019)

Rada České ekonometrické společnosti vyhlašuje 19. ročník soutěže o nejlepší studentskou práci v oblasti teoretické ekonomie pro studenty vysokých škol v České republice (včetně studentů doktorských studií).

Účastníci mohou předkládat své školní projekty, bakalářské nebo magisterské práce v plném nebo částečném rozsahu, části svých disertačních prací, přičemž doporučený rozsah je max. 25 stran textu. Je možné předložit i předběžné tisky svých časopiseckých nebo konferenčních příspěvků. Soutěžní příspěvek může být v českém, slovenském nebo anglickém jazyce. Každý účastník může předložit pouze jednu práci, která nesmí být předkládána opakovaně.

Zaměření předkládaných prací:

• matematická ekonomie
  • ekonometrie
  • matematické modelování ekonomických jevů.

Finanční ocenění: 10 000 Kč za vítěznou práci.

Všichni účastníci musí zaregistrovat název svého příspěvku (vč. krátkého abstraktu) na emailové adrese: soutez.ces@karlin.mff.cuni.cz do 30. dubna 2019.

Další instrukce k soutěži naleznete na internetových stránkách České ekonometrické společnosti.

Studentská soutěž o napsání empirické studie na podporu veřejných politik (7. 7. 2019)

IDEA při CERGE-EI vyhlásila studentskou soutěž o napsání empirické studie na podporu veřejných politik, jejímž cílem je podporovat mladé studenty a absolventy k vědecké práci. Vítězi soutěže poskytnou supervizi při psaní studie a ještě poskytnou honorář za její napsání.

Svůj návrh studie o délce 2 normostran pošlete na idea@cerge-ei.cz. Uzávěrka je do 7. června 2019.

Kontaktní osoba za ESF MU pro soutěž o nejlepší studentskou práci v oblasti teoretické ekonomie:

Kontaktní osoba za ESF MU pro soutěž o napsání empirické studie na podporu veřejných politik: