Chceš pomoci dobré věci a současně se něco naučit?

25. 11. 2019 Antonín Brzobohatý, předseda Trnka, z.s.

Náš spolek Trnka z.s. se sídlem v Brně se zabývá vývojem a implementací elektronických a 3D pomůcek, které zlepšují kvalitu života nevidomých a slabozrakých. Máme se čím pochlubit, prezentace naší práce byla letos vystavena v Technickém muzeu v Brně na výstavě u příležitosti 220. výročí narození Louise Brailla.  Náš projekt „Audio Descriptions Across Border“ byl vyhodnocen jako nejlepší projekt Visegrad Fund za rok 2018. V současné době máme v nějaké úvodní fázi projekt unikátní elektronické pomůcky pro výuku a procvičování Braillova písma pracovně zvaný Tublet a pokračujeme ve vývoji a implementaci Audio-dotykové knihy pro různé účely. Projekt „Audio-dotyková kniha pro nevidomé“ je zařazen do projektů v participačním rozpočtu města Brna pro letošní rok.

V této naší činnosti potřebujeme pomoci. Hledáme dobrovolníka nebo dobrovolníky z řad studentů a studentek vaší fakulty, kteří by nám pomohli v naší práci. Především potřebujeme projektového manažera, který by vyhledával vhodné dotační tituly, s naší pomocí psal žádosti a případně se i podílel na vedení agendy probíhajících projektů. Odměňován by byl v rámci začlenění do projektů. Jsme přesvědčení, že pro šikovné studenty vaší fakulty by to mohla být vítaná praxe a zkušenost.

Pokud vás tato výzva oslovila, bližší informace o naší činnosti jsou na stránkách https://trnka.biz/ a na Facebooku jako Trnka n.o. Kontaktujte předsedu spolku Ing. Antonína Brzobohatého na telefonu 603 487 562 nebo mailem na sservis@sservis.cz. Děkujeme.