Rektor vyzval k finanční pomoci pro materiální zajištění dobrovolníků

20. 3. 2020 redakce Magazínu M

Epidemie koronaviru zasáhla Česko způsobem, který očekával jen málokdo. Do databáze Masarykovy univerzity se proto přihlásily už tisíce dobrovolníků, zejména studentů, kteří chtějí pomáhat se zvládáním situace. Potřeba jsou ale také peníze na materiální zajištění pomoci, které je možné nově posílat přes web munipomaha.cz.

Dobrovolníci, kteří v těchto dnech vyrážejí do terénu, potřebují hlavně pomoct s náklady na pohonné hmoty, ochranný materiál, pomůcky nebo zajištění zázemí. Rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš se proto obrátil na veřejnost s žádostí o finanční dary. "Dobrovolníci pomáhají ve zdravotnictví, s hlídáním dětí nebo seniorům. Kromě jejich pomoci však potřebujeme i pomoc materiální a finanční. Naším společným cílem je porazit virus. Proto prosím, pomozte," řekl ve videu rektor.

Prostřednictvím webu munipomaha.cz je možné nejen darovat peníze na materiální zajištění této pomoci, ale mohou se přes něj dál hlásit dobrovolníci a také jednotlivci a instituce, které pomoc dobrovolníků poptávají.

(text převzat z Magazínu M)