Rektor Bareš k aktuální situaci na Masarykově univerzitě

23. 3. 2020 redakce Magazínu M

„Hledáme taková řešení, aby všechna práva našich studentů byla zachována. Chceme se pokusit dokončit současný semestr co možná nejdůstojněji a tam, kde je to možné, za standardních okolností. Intenzivně o tom jednáme s děkany,“ říká ve videu rektor Martin Bareš k současné situaci způsobené epidemií koronaviru.

„Jsme také v intenzivním kontaktu s ministerstvem školství a dalšími univerzitami. Chceme dosáhnout toho, aby na studenty kvůli současné situaci nedopadlo žádné prodlužování studia nebo eventuálně poplatky spojené se studiem,“ dodal Bareš. Připomněl také, že pro aktuální informace je dobré sledovat univerzitní stránky www.muni.cz/koronavirus. Pozornost je potřeba věnovat i sdělením děkanů jednotlivých fakult, ať už v e-mailové schránce, nebo na webech fakult.

Rektor upozornil i na iniciativu munipomaha.cz, přes kterou je možné se přihlásit do dobrovolnické sítě, poptávat pomoc nebo přispět finančními dary na pomoc s řešením krize způsobené epidemií.

(text převzat z Magazínu M)