E-knihy JSTOR, Oxford Scholarship a Taylor&Francis

Další producenti odborných publikací nabízejí v této době dočasné přístupy do svých rozsáhlých kolekcí elektronických knih.

29. 3. 2020 Jiří Poláček

JSTOR

Kolekce JSTOR ebooks zahrnuje na 37 tisíc knih z oblasti humanitních, společenských a přírodních věd od více než 60 akademických vydavatelů. Přístup ke knihám je na platformě JSTOR, tj. ve stejném prostředí, v jakém jsou dostupné archívy odborných časopisů.

V kategorii označené Business & Economics je zařazeno celkem 2005 titulů. JSTOR je obecně známá dlouhou retrospektivou svých databází, takže nejstarší tituly v nabídce pochází ze 30. let dvacátého století. Nicméně zhruba polovina nabízených titulů byla vydána v poslední dekádě.

Kolekce JSTOR e-books je pro MU dostupná do 30. června 2020.

Oxford Scholarship

Oxfordská univerzita poskytla MU dočasný bezplatný přístup do přibližně 33 tisíc elektronických knih – zejména z produkce Oxford University Press, ale i dalších univerzitních vydavatelů (Yale, Princeton, Florida, MIT, …).

Největší výběr je na platformě Oxford Scholarship, kde se v kategoriích Economics and Finance a Business and Management nachází celkem 1817 položek. Za pozornost stojí také Oxford Reference, kde jsou dostupné encyklopedie, slovníky či „průvodci“. Opět platí, že polovina titulů byla vydána v poslední dekádě.

Přístup do kolekcí Oxfordské univerzity je pro MU prozatím garantován do 30. dubna 2020 (možná bude prodloužen).

Taylor & Francis

Také skupina Taylor & Francis nabídla naší univerzitě dočasný bezplatný přístup do kolekcí e-knih T&F, CRC a Routledge. Aktuálně je na platformě taylorfrancis.com více jak 15 000 elektronických knih v oblasti Economics, Finance, Business & Industry.

Dočasný bezplatný přístup do kolekcí Taylor & Francis pro MU by měl být přibližně 31. května 2020.

Přístup do databází

Z počítačů nacházejících se mimo doménu MUNI je nutné využít služby institucionálního přihlášení, který všichni představení producenti umožňují:

• u JSTOR postupujte přes odkaz Log in through your library nahoře na stránce;
  • u kolekcí Oxfordské univerzity použijte odkaz Sign in via your Institution, který se nachází v levém sloupci;
  • U Taylor  & Francis vyberte odkaz Login vpravo nahoře na stránce, následně With Shibboleth or OpenAthens;

a vyhledejte Masarykovu univerzitu. Budete požádáni o zadání svého UČO a sekundárního hesla.