Vyučující matematiky a statistiky se sešli na Ekonomicko-správní fakultě

1. 3. 2023 Jana Sosnová

Sdílet své zkušenosti s výukou matematiky, statistiky a provozem support center přijelo na ESF MU přes 40 lidí z 9 univerzit. | Foto: Martin Indruch

Matematiku a statistiku by měli skvěle ovládat všichni ekonomové a ekonomky. Přesto jsou tyto předměty pro mnohé studující noční můrou. Právě proto vzniklo v roce 2016 na Ekonomicko-správní fakultě Centrum pro podporu matematiky a statistiky, jehož úkolem je zlepšit výuku matematiky a statistiky a pomoci studujícím plně rozvinout jejich potenciál. Na konci ledna se uskutečnil jednodenní workshop, na kterém pracovníci podpůrných center z celé České republiky sdíleli navzájem své zkušenosti.

Zakládání, řízení a provozování center podpory výuky matematiky a statistiky na českých vysokých školách je složitý proces. Vzájemné předávání dobré praxe v něm hraje klíčovou roli. Pracovníci a pracovnice Centra pro podporu matematiky a statistiky na Ekonomicko-správní fakultě proto uspořádali událost s názvem Dobrá praxe support center matematiky a statistiky, která pro toto sdílení poskytla prostor. Zúčastnilo se více než čtyřicet lidí z devíti univerzit. Díky kontaktům, které na workshopu získali, mohou nyní vybudovat síť specialistů s podobnými zájmy a cíli.

Jedním z hlavních témat diskuse se stalo zapojení dobrovolníků a dobrovolnic z řad studenstva do provozu jednotlivých center. To umožňuje nejen rozšíření možností a kapacity podpůrných center. Zapojení studujících do nejrůznějších formálních i méně formálních aktivit, jako jsou například letní školy, také vysílá signál, že se s nimi počítá a že na nich záleží.

Fotografie ze setkání

Tato akce se konala 26. 1. 2023 v rámci projektu Capacity Building in Mathematics and Statistics Learning Support in Norway and the Czech Republic (MSLS Net), podpořeného EHP Fondy pod číslem EHP-CZ-ICP-3-009.

Bez popisku


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.