Vláda zpřísnila podmínky pro příjezdy do ČR, na „otočku“ na zkoušku se ale studenti dostanou

5. 2. 2021 Masarykova univerzita

Aktuální vývoj epidemie nemoci COVID-19 se odrazil ve zpřísnění podmínek, za nichž mohou lidé přicestovat do České republiky. Nová pravidla budou platit od 5. února včetně až do odvolání. Podmínky vstupu se řídí tím, do jaké kategorie rizika spadá země, z níž člověk do České republiky přijíždí nebo v níž pobýval. Seznam států podle míry rizika nákazy novou nemocí vydává ministerstvo zdravotnictví. V orientační mapě a přehledné tabulce opatření pro vstup mají oranžovou barvu země se středním rizikem nákazy, červenou barvu země s vysokým rizikem a nově pak tmavě červenou mají země s velmi vysokým rizikem nákazy.

Více se dočtete na em.muni.cz.