Studenti fakulty pomáhají v době pandemie

21. 4. 2020 Ekonomicko-správní fakulta

Pomáhá celá MUNI a s ní i naše fakulta. Do dobrovolnických aktivit se zapojila řada studentů Ekonomicko-správní fakulty MU a my vám přinášíme příběh dvou z nich.

Studentka Zuzka oprášila šicí stroj po babičce, který teď běží na plné obrátky, protože i Zuzka se zapojila do šití roušek. K užitku jí přišel také sešit z matematiky, s jehož pomocí doučuje děti druhého stupně základní školy.

Zuzka šije roušky
Honza v Dobrovolnickém centru MU

Honza jako člen Dobrovolnického centra MU zajišťuje spojení dobrovolníků s těmi, kteří pomoc potřebují. Spolu s ostatními členy stojí také za rozšířením pomoci do dalších regionů.

Podívejte se na video dobrovolníků z ECON MUNI.

Pomoci se snaží i fakulta, která darovala několik starších počítačů organizaci IQ Roma servis. Ta počítače věnuje dětem ze sociálně znevýhodněných rodin, které se v době pandemie vzdělávají na dálku a nemají k tomu potřebné technické vybavení.

Peníze od dárců pomáhají MUNI pomáhat. Podívejte se jak.

Přes 1300 dárců přispělo na iniciativu „MUNI pomáhá“ více než dvěma miliony korun. Čemu dary postupně slouží?

Do Dobrovolnického centra Masarykovy univerzity se pořád můžou hlásit další zájemci o pomáhání, ale hlavně ti, kteří pomoc potřebují. Podpořit materiální zajištění dobrovolnické pomoci je také možné finančním darem.

(část textu převzata z Magazínu M)