Přístup do Bookportu zajištěn i nadále

S radostí oznamujeme, že smlouva o přístupu ESF MU ke službě Bookport.cz byla podepsána, a proto možnost čtení českých elektronických knih od řady lokálních nakladatelů pro naše uživatele zůstává v platnosti.

22. 5. 2020 Jiří Poláček

Online knihovna Bookport v současné době nabízí k okamžitému čtení více jak 5000 knih, z toho přibližně jedna desetina je zařazena do kolekcí „Podnikání, ekonomie a finance“ nebo „Právo, daně a účetnictví“. Knihy je možné číst online přímo ve webovém prohlížeči nebo také v offline režimu v aplikaci Bookportu na mobilním zařízení s operačním systémem Android nebo iOS.

Jediné, co musí zájemci o Bookport udělat, je přihlásit se s pomocí svého univerzitního účtu pod odkazem „Přihlásit se prostřednictvím eduID.cz“ na této přihlašovací stránce. Více informací o službě najdete na www.econ.muni.cz/bookport.

Dodejme ještě, že ESF MU se pro zajištění služby Bookport pro své studenty a učitele rozhodla také proto, aby zdůraznila svou podporu legálnímu šíření autorských děl. Při této příležitosti připomínáme existenci univerzitní směrnice o používání IT MU, která se samozřejmě vztahuje také na elektronické služby externích subjektů, ke kterým univerzita zajišťuje přístup.