Fakulta darovala počítače dětem, mladým lidem a seniorům

20. 5. 2020 Jan Nepovím

V období koronavirové pandemie se spousta lidí dostala do nečekaných situací. Zrušila se kontaktní výuka, zavřely se domovy pro seniory a vznikly tak nové situace a podmínky, kterým se bylo potřeba přizpůsobit.

S přesunem výuky do online prostředí se musely vypořádat všechny úrovně vzdělávání. Nové výzvě však museli čelit nejen učitelé, ale také žáci. Děti ze sociálně znevýhodněných rodin, které doma nemají počítač, se tak nemohly učit na dálku. Ekonomicko-správní fakulta MU zareagovala na výzvu „Dobro v době korony – Brno a JmK“ a darovala počítače neziskovce IQ Roma servis. Vybavit stolní počítače pomohla také Fakulta informatiky MU.

Počítače pro projekt Symbios přebírá Bohuslav Binka.
Další počítače putují do Domova pro seniory Sluníčko, přebírá je ředitel domova Marek Tejzr.

Další počítače putovaly pro projekt Symbios – sdílené bydlení mladých dospělých odcházejících z dětských domovů a studentů vysokých škol v Brně. Počítače na fakultě převzal garant projektu docent Bohuslav Binka z Fakulty sociálních studií MU.

Třetí várka počítačů našla uplatnění v Domově pro seniory Sluníčko v Ostravě. Počítače na fakultě převzal ředitel domova Mgr. Marek Tejzr. Doufáme, že darovaná technika zpříjemní seniorům pobyt v nucené izolaci.

Ekonomicko-správní fakulta MU je ráda, že může pomoci. Těší nás, že darovaná technika najde využití u lidí, které koronavirová krize dostala do složité situace.