Ceny rektora pro naše pedagogy

V refektáři Augustiniánského opatství slavnostně převzali cenu Maria Králová a Vlastimil Reichel.

2. 10. 2018 Jan Nepovím

Rektor Masarykovy univerzity, Mikuláš Bek, vyznamenal trojici pedagogů Cenou rektora MU pro vynikající pedagogy. Cenu si převzali v refektáři Augustiniánského opatství. Pedagogická činnost bývá podle Mikuláše Beka na vysoké škole někdy opomíjena a klade se důraz spíše na vědu. Proto je rád, že se etablovalo právě takové ocenění.

Cena se uděluje ve třech kategoriích: v oblasti přírodních věd a lékařství, v oblasti společenských a humanitních věd a v oblasti ekonomie a informatiky. V letošním roce v poslední jmenované oblasti uspěla Maria Králová z Ekonomicko-správní fakulty MU, která učí statistiku a statistické metody.

Maria Králová přebírá Cenu rektora MU

Oceněni byli i studenti, kteří se podílí na výuce, a to Cenou Studentské komory AS MU za studentský podíl na výuce. Již podruhé byl v této kategorii oceněn Vlastimil Reichel, doktorský student Hospodářské politiky na Ekonomicko-správní fakultě MU. Podílí se na výuce široké škály předmětů jako Mikroekonomie, Makroekonomie či Statistika.

Vpravo na fotografii oceněný doktorand Vlastimil Reichel

Více se o Ceně rektora dočtete na online.muni.cz nebo přímo na stránkách Odboru pro akademické záležitosti MU.

Zdroj: online.muni.cz | Foto: Ludmila Korešová