ECON MUNI myslí na zdraví (nejen na to finanční)

9. 5. 2024 Klára Širillová

Zaměstnanci a studující darovali krev přímo na fakultě. | Foto: Peter Mikuš

Čtvrtek 25. 4. 2024 byl na ECON MUNI vyhrazen zdraví a prevenci. Zaměstnanci i studující měli možnost zapojit se do bohatého programu složeného z praktických workshopů a edukačních stánků. Významnou součástí programu bylo darování krve přímo na půdě fakulty.

Darováním krve jsme společně podpořili kampaň „Darujeme o 105“ k oslavě 105. výročí univerzity a lékařské fakulty MU. Výsledkem bylo úctyhodných 19 dárců, kterým tímto srdečně děkujeme.

Ve foyer fakulty nabízely edukační stánky širokou škálu informací o zdraví a prevenci nemocí. Tématem byla výživa, ergonomie sezení a zdravé oči, prevence rakoviny prsu a varlat, prevence melanomu i první pomoc. Představil se zde i nový studijní program Applied Health Economics.

Účastníci si na oční józe s Martinou Bajerovou protáhli okohybné svaly a následně i celé tělo na Fit Office cvičení s Alenou Pokornou. Pod vedením mediků z mezinárodní organizace IFMSA se mohli zájemci naučit základy první pomoci. Ekonomické aspekty prevence do programu přinesl workshop Marka Navrátila z HEPII. David Erban promluvil o vztahu legislativy a marketingu ve značení potravin.

Studující i zaměstnanci měli možnost nechat si v průběhu akce zkontrolovat svá znaménka nebo absolvovat měření na InBody.

Akce nabídla účastníkům nejen mnoho zajímavých informací, ale i praktické tipy, jak o své zdraví pečovat. Zdraví je to nejcennější, co máme. Myslete na prevenci!

Fotografie z akce: