Touch Econ

Co je to a pro koho?

Chceš poznat, jaké to je studovat na vysoké škole? Seznámit se s atmosférou a povinnostmi, které tě na univerzitě čekají? A získat navíc možnost přijetí na ECON MUNI bez přijímacích zkoušek? Přihlas se do Touch Econ!

V každém semestru si můžeš vybrat z deseti až patnácti předmětů napříč spektrem studijních programů ECON MUNI –⁠ od managementu přes finance až k cestovnímu ruchu či veřejné ekonomii. Po úspěšné registraci pak začneš docházet na přednášky a semináře jako běžní studenti Ekonomicko-správní fakulty.

Pokud se ti podaří absolvovat alespoň dva předměty, získáš přijetí na jakýkoliv studijní program ECON MUNI bez přijímacích zkoušek. Viz směrnici směrnici k programu.

Projekt je pro středoškoláky zdarma, doporučujeme začít během 3. ročníku a nejpozději pak v 1. pololetí 4. ročníku SŠ.

Jak na to?

1. krok – ZÁPIS aneb Jak se stát účastníkem programu

Přihlašování do podzimního semestru 2023 bude otevřeno 10. srpna 2023 od 18:00 do 20. srpna 2023 (resp. do vyčerpání kapacity) v Obchodním centru MU (viz modré tlačítko níže). Každý semestr si můžeš zapsat jeden, maximálně dva předměty. Kapacita každého předmětu je šest osob.

Obchodní centrum MU – přihlášky na podzim 2023

Většina předmětů je složena z přednášek a seminářů. Přednášky probíhají každý týden (1 h 50 min) a semináře (1 h 50 min) se konají buď týdně, nebo mohou být vyučovány 1× za 14 dní také jako "dvouhodinovka".

Finální časový rozvrh nabízených předmětů včetně rozvrhu seminárních skupin bude zveřejněn 21. srpna 2023.

Před samotným začátkem studia v podzimním semestru proběhne 5. září 2023 od 16:00 online informační schůzka přes MS Teams pro nové účastníky Touch Econ. Na této schůzce se seznámíš se studiem na ECON MUNI a zapíšeš se do zvolené seminární skupiny. Všem přihlášeným zájemcům pošleme předem e-mail s podrobnými informacemi.

Nabídka předmětů – podzim 2023:

2. krok – STUDIUM aneb Takhle vypadá život našich vysokoškoláků

Zvolené předměty budou probíhat jako standardní vysokoškolské vyučování, a to v souladu se Studijním a zkušebním řádem MU. Jako účastník Touch Econ tedy musíš navštěvovat semináře, plnit všechny úkoly a psát seminární práce. Nemine tě ani vlastní příprava na průběžné a závěrečné testy nebo ústní zkoušky předmětu.

3. krok – BEZ PŘIJÍMAČEK aneb Jak se jednoduše stát řádným studentem ECON MUNI

Pokud úspěšně složíš alespoň dva z nabízených předmětů, můžeš požádat o prominutí přijímacích zkoušek na ECON MUNI. Pro úspěšné přijetí si musíš podat přihlášku do prezenčního bakalářského studia na ECON MUNI a poté do své e-přihlášky vložit podepsanou žádost o prominutí přijímacích zkoušek spolu s výpisem absolvovaných předmětů z IS MU. Žádost a výpis musíš vložit nejpozději do 8. dubna 2024 (viz podmínky přijímacího řízení). V případě splnění všech povinností ti bude zasláno rozhodnutí o přijetí ke studiu.

4. krok – ZÍSKEJ NÁSKOK aneb Přijetím to nekončí

Až se zapíšeš na ECON MUNI, budou ti předměty, které úspěšně ukončíš v rámci programu Touch Econ, započítány do tvého řádného studia. Nebudeš je tedy muset znovu absolvovat.

Další BENEFITY aneb Skutečný studentský život

Touch Econ ti nepřinese jen cenné zkušenosti s vysokoškolským studiem či seznámení s předměty, vyučujícími a studenty ECON MUNI. Budeš si moci také vyzkoušet veškeré vybavení a servis fakulty, a to včetně knihovny, moderního technického vybavení nebo třeba bohatého odbornéhospolečenského dění, které na fakultě organizují i sami studenti.

"Děkuji, že jste program Touch Econ vytvořili! Získala jsem díky němu mnoho zkušeností, znalostí a zjistila, že toto je opravdu to, čemu se chci věnovat."

"Jsem moc rád, že jsem se tohoto programu zúčastnil. Na vlastní kůži jsem si vyzkoušel vysokoškolské prostředí a i když to bylo náročné, tak jsem zvládl zkoušky a budu přijat na VŠ bez přijímací zkoušky."

"Naučil jsem se mnoho zajímavých věcí a těším se, až budu moct na Ekonomicko-správní fakultě studovat naplno."

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.