SZZ na Katedře regionální ekonomie

Aktuální termíny a přihlášení ke SZZ:  viz Harmonogram akademického roku

Státní závěrečné zkoušky pro bakalářské prezenční studium program  Regionální rozvoj a cestovní ruch (řádný i opravný termín) se uskuteční dne 11. - 13. června 2024 a pro magisterské prezenční i kombinované studium program Regionální rozvoj - specializace Projektový management a Cestovní ruch (řádný i opravný termín) se uskuteční dne 18. - 20. června 2024 .

Průběh zkoušky

Státní závěrečná zkouška se sestává z obhajoby závěrečné práce a z odborné rozpravy. Odborná rozprava bude věcně zaměřena k tématu obhajované závěrečné práce a její obsahový rámec bude dán výčtem povinných a povinně volitelných předmětů daného studijního programu. Seznam těchto předmětů naleznete níže. Celková délka konání státní zkoušky bude 45 minut.

Průběh magisterské a bakalářské SZZ: SZZ začíná obhajobou DP (BP), která má tyto části – úvodní vstup studenta (prezentace práce v PowerPointu maximálně 12 minut, doporučujeme vyzkoušet nanečisto, překročení času není možné), čtení posudků, reakce studenta (obhajoba) a diskuse, celá obhajoba trvá cca 30 minut. Poté následuje odborná rozprava (cca 15 minut). Předseda komise pro státní závěrečné zkoušky může v jednotlivých případech rozhodnout o zkrácení nebo prodloužení výše uvedených časových limitů, bude-li to vzhledem k průběhu zkoušky nezbytné nebo účelné. Výsledek SZZ je sdělen všem hromadně až na konci dne!

Seznam předmětů k SZZ dle programu a typu studia
Bakalářský studijní program (prezenční):

Program B-RRCR Regionální rozvoj a cestovní ruch

Navazující magisterský studijní program (prezenční/kombinované):

Program N-RR Regionální rozvoj (společná část)

specializace Projektový management

specializace Cestovní ruch

Profesní studium (kombinované bakalářské profesně zaměřené)

program Management měst a regionů

• BKE_ZAKE Základy ekonomie
  • BKR_EACR Ekonomické přínosy cestovního ruchu
  • BKR_KACR Kvantifikační analýza cestovního ruchu
  • BKR_PRAX Praxe
  • BKR_PROP Prostorové plánování
  • BKR_REK1 Regionální ekonomie a politika 1
  • BKR_RROP Řízení rozvojových projektů
  • BKR_SPDE Strategické plánování v destinaci
  • BKR_URMR Udržitelný rozvoj měst a regionů

Bakalářské studium (prezenční)

Termín pro následující kolo SZZ: 11. - 13. června 2024

program Regionální rozvoj a cestovní ruch

• Rozpis studentů / harmonogram
Magisterské studium (prezenční i kombinované)

Termín pro následující kolo SZZ: 18. - 20. června 2024

program Regionální rozvoj - specializace Projektový management a Cestovní ruch

• Rozpis studentů / harmonogram
Profesní studium (kombinované bakalářské profesně zaměřené)

Termín pro následující kolo SZZ: 11. - 13. června 2024

program Management měst a regionů

Harmonogram SZZ

Rozpis pro bakalářské a magisterské SZZ bude zveřejněn dle Harmonogramu ak. r. 2023/24. V případě, že v něm Vaše jméno chybí a byl(-a) jste na termín přihlášen(-a), informujte nás o tom bezodkladně e-mailem. Stejně v případě, že v seznamu figurujete a termínu se zúčastnit nehodláte. V souladu se SZŘ MU je zveřejněno též složení státnicových komisí.

Důležité! Sledujte harmonogram průběžně do poslední chvíle, aktualizujeme jej při každé známé změně!!