Ing. Dana Staňková
telefon: | 549 49 6712 |
---|---|
e‑mail: |
Program Erasmus je skvělou příležitostí, jak studovat v zemích po celé Evropě. ESF má smlouvu v rámci Erasmu s více než 80 partnerskými institucemi. Vydejte se na jednu z nich letos i Vy!
Před tím, než se přihlásíte, je potřeba si podrobně projít instrukce na našich stránkách a na webu Centra zahraniční spolupráce, které program z velké části administruje (stipendia, nominace na partnerské školy, podpis účastnické smlouvy).
Na fakultní úrovni probíhá výběrové řízení, schvalování a podepisování studijních smluv (learning agreementů) a uznávání předmětů po návratu ze zahraničí.
Seznam partnerských univerzit 2020/2021
Student musí splňovat podmínky pro účast v programu Erasmus a mít v době výjezdu ukončený alespoň první ročník bakalářského studia.
Výběr studentů na nabízené stipendijní pobyty proběhne na ESF MU na základě:
Obsahem motivačního dopisu by mělo být zdůvodnění, proč chcete na vybrané zahraniční instituci studovat, jaké pro toto studium máte předpoklady a jaký odborný přínos od tohoto studia očekáváte. Odevzdává se pouze jeden motivační dopis, který by měl obsahovat důvody pro výběr všech vybraných škol. K motivačním dopisům ve španělštině je potřeba přiložit také překlad do češtiny.
Než si podáte přihlášku, pozorně si prostudujte stránky CZS, kde naleznete další důležité informace. Zároveň si pečlivě projděte webové stránky partnerské instituce, abyste se seznámili s nabídkou předmětů, které tam můžete studovat.
Přihláška se podává elektronicky. Na úvodní stránce zvolte Erasmus+ SMS (Students).
Přesné instrukce, jak si podat přihlášku, včetně ilustrativního videa naleznete na stránkách CZS.
Příslušnou instituci pro zahraniční pobyt si vyberte zejména s ohledem na obsah a zaměření studijního oboru, který studujete na ESF MU. Předem se seznamte s nabídkou předmětů pro studenty Erasmus+ na webových stránkách příslušné zahraniční instituce a předměty volte s ohledem na svůj studijní plán na ESF MU a své jazykové znalosti
Pokud jste byli vybráni, gratulujeme.
Než do zahraničí odjedete, projděte si podrobně pokyny CZS pro vyjíždějící studenty a podívejte se na video, kde je podrobně vysvětleno, jaké kroky je třeba podniknout.
S námi na fakultě budete v této fázi řešit především studijní smlouvu - Learning Agreement, která se vyplňuje ONLINE v přihlášce v databázi ISOIS. Pro její správně vyplnění si projděte následující pokyny.
Learning agreement všem vyjíždějícím studentům podepisuje paní proděkanka Ing. Monika Jandová, Ph.D., proto ji prosím v Learning Agreementu uvádějte do pole MU Departmental Coordinator.
Ostatní záležitosti řešte prosím se svým koordinátorem z Centra zahraniční spolupráce.
Přesný postup kroků, jak požádat o uznání předmětů absolvovaných na zahraničním studijním pobytu, najdete zde.
Žádost o uznání předmětů se podává elektronicky a je zpracována na Zahraničním oddělení ESF. Způsob, jakým bude předmět uznán, potvrzuje pan proděkan Smutný v Learning Agreementu.
Všechny předměty je nejdříve nutné si nechat uznat jako volitelné "C" v IS aplikaci Stáže a pobyty. Pokud má student v LA schváleno uznání předmětu formou A/B, bude mu původní předmět ESF následně uznán do studia administátorem pobytu na ESF.
Pokud si chcete nechat uznat předmět formou A/B, ačkoliv na LA máte uvedneno uznání formou C, je nutné podat papírovou Žádost o uznání předmětu na Studijní oddělení. Žádost je ke stažení zde. Je třeba k ní doložit potvrzený sylabus předmětu ze zahraniční univerzity a také Transcript of Records.
Uznávání předmětů/kreditů ze zahraničních pobytu studentů ESF MU se řídí Směrnicí rektora MU č. 8/2011 Pravidla pro uznávání výsledků zahraničních studijních a pracovních pobytů studentů Masarykovy univerzity (platnost od 1.9.2011) a Metodickým pokynem ředitelky CZS MU č. 1/2011 Evidence zahraničních studijních a pracovních pobytů studentů (platnost od 1.12. 2011). Příslušné dokumenty jsou ke stažení zde.
1. kolo | únor 2021 (bude upřesněno) |
2. kolo | duben/květen 2021 |