Profesní studium na zkoušku

Uvažujete o studiu na vysoké škole, ale nevíte, zda by vás to bavilo? Jestli byste to zvládali časově? Nebo jste už ze školy déle a nejste si jisti, zda zvládnete naskočit zpět do studijních povinností? Bojíte se přijímaček? Nejste si jisti, který obor si vybrat?
Chcete si nezávazně vyzkoušet studium na vysoké škole?  

Právě pro vás jsme připravili projekt Profesní studium na zkoušku, díky kterému si můžete vyzkoušet studium předmětů na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity se všemi náležitostmi.

Projektu se můžete zúčastnit v případě, že máte maturitu a chuť zkusit něco nového.  

Bez popisku

Profesní studium na zkoušku má za úkol seznámit vás s vyučováním a povinnostmi studia na vysoké škole. V rámci programu si lze vybrat z několika předmětů v každém semestru. Budete chodit na přednášky spolu s běžnými studenty ECON MUNI. Výuka probíhá v kombinované formě v blocích obvykle v pátek odpoledne a v sobotu obvykle třikrát nebo čtyřikrát za semestr. Termíny tutoriálů/soustředění budete vědět už při výběru předmětů, takže si můžete naplánovat svůj čas předem. Stejně jako ostatní studenti budete mít také možnost pustit si přednášky ze záznamu kdykoli v pohodlí domova.

Hlavním lákadlem projektu je možnost následného přijetí na některý z profesně orientovaných kombinovaných bakalářských programů na ECON MUNI bez přijímacích zkoušek. Stačí jen v rozmezí maximálně tří po sobě jdoucích semestrů úspěšně splnit 30 kreditů z nabídky předmětů zařazených do programu, viz směrnice k programu Profesní studium na zkoušku.

STUDIUM: Takto vypadá studium při práci

Zvolené předměty budou probíhat jako standardní vysokoškolské vyučování v kombinované formě. Většina předmětů probíhá s ohledem na běžný pracovní rozvrh studentů formou blokové výuky, obvykle v pátek odpoledne a v sobotu formou tzv. tutoriálů (soustředění), zpravidla třikrát za semestr.

V programu Profesní studium na zkoušku chodíte na přednášky s ostatními studenty řádného kombinovaného studia a plníte stejné úkoly. Účast na přednáškách není povinná, ale určitě počítejte s tím, že pro úspěšné absolvování předmětu budete muset plnit všechny úkoly jako řádní studenti a nemine vás ani zápočtový test či zkouška.

Pokud Vám přesto časové možnosti nedovolí osobní účast na výuce, máte možnost sledovat přednášky online či offline z archivu, a to v souladu se Studijním a zkušebním řádem MU.

V ojedinělých případech může být tato výuka doplněna vhodnými přednáškami či workshopy (semináři) i v průběhu jiných dnů, tyto však lze vždy sledovat i online prostřednictvím tzv. Studia online či MS Teams, Zoom apod. Dají se zhlédnout případně také ze záznamu v offline podobě. Přístup do Studia online, MS Teams či Zoom budete mít stejně jako řádní studenti MU k dispozici zdarma, takže nejsou nutné žádné dodatečné náklady.

BEZ PŘIJÍMAČEK: Jdu do toho!

Bez přijímacího řízení mohou být ke studiu na ECON MUNI přijati ti účastníci programu Profesní studium na zkoušku, kteří úspěšně absolvují předměty v hodnotě alespoň 30 kreditů, a to v rozmezí maximálně tří po sobě jdoucích semestrů.

Pro úspěšné přijetí je však ještě třeba podat přihlášku do jednoho z profesních bakalářských studijních programů (Finance, účetnictví a daně nebo Podnikový management) a požádat o prominutí přijímacích zkoušek (viz Podmínky přijímacího řízení).

MĚJTE NÁSKOK: Přijetím to nekončí

Úspěšně ukončené předměty v rámci programu Profesní studium na zkoušku vám budou po přijetí ke studiu na ECON MUNI započteny v rámci řádného studia, nebudete je tedy muset znovu absolvovat.

Další BENEFITY: Skutečný studentský život

Vedle toho, že si vyzkoušíte skloubení osobního a pracovního života se studiem na ECON MUNI, jako účastníci programu Profesní studium na zkoušku můžete využívat veškeré vybavení a servis fakulty, a to včetně knihovny, prvotřídního technického vybavení nebo třeba skvělého bufetu.

Program Profesní studium na zkoušku se týká těchto studijních programů: 

Kapacita je omezena na 15 účastníků programu Profesní studium na zkoušku v každém předmětu (není-li stanoveno jinak). Po naplnění kapacity již není možné se do předmětu přihlásit. Místo v předmětu je rezervováno až po zaplacení objednávky předmětu v Obchodním centru.

Také Vy můžete vyzkoušet, jak probíhá studium na ECON MUNI!
Chcete se na něco zeptat? Kontaktujte nás:

Mgr. et Mgr. Tereza Kunešová

telefon: 771 233 274
e‑mail:

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.