Náskok díky profesním certifikacím

Certifikace ACA

„Certifikát ACA osvědčuje vysoké teoretické a praktické znalosti v oblasti podnikových financí, finančního řízení, účetnictví a daní a je uznávaný řadou mezinárodních institucí, čímž značně zlepšuje Vaše šance pro uplatnění na pracovním trhu jak v České republice, tak především v zahraničí v oblasti anglofonních zemí.“

Garantem akreditace je The Institute of Chartered Accountants of England and Wales (ICAEW). Spolupráce ESF MU a ICAEW Vám umožní uznání několika zkoušek potřebných naplnění této vysoce prestižní certifikace.

Certifikace ACCA

V rámci studia oboru Finance budete mít možnost získat také výhodu při získání profesní certifikace ACCA (The Association of Chartered Certified Accountants). I tato mezinárodní organizace představuje základní vstupenku do světa profesionálů v oblastech podnikových financí, auditingu, účetnictví, daní a finančního řízení na světové úrovni a je požadována mnoha mezinárodními organizacemi, tuzemskými i zahraničními společnostmi na vyšších pozicích finančního managementu.

Díky tomu, že obor Finance získal mezinárodní akreditaci organizace ACCA, jeho studenti a absolventi získávají významný náskok při získávání této certifikace, neboť je jim v současnosti uznáno celkem 7 zkoušek potřebných k jejímu získání. Bližší informace je možné získat zde.

Certifikace CFA

Studijní program Finance a účetnictví se v roce 2017 úspěšně zařadil do prestižního programu CFA Institute University Affiliation Program. Tento statut se uděluje institucím, jejichž studijní programy obsahují nejméně 70 % shody s tzv. Program Candidate Body of Knowledge (CBOK) programu CFA, který studentům poskytují základní předpoklady pro absolvování zkoušky CFA.

Titul CFA je nejrespektovanějším a nejuznávanějším finančním titulem na světě. Získání CFA demonstruje dovednosti potřebné pro investiční analýzu a rozhodování v dnešním globálním světě financí. Další informace naleznete na webové stránce CFA Institute.

Jako uznávaná univerzita jsme nově oprávněni získat několik výhod, jako je přístup ke zdrojům online CFA a zvýšenému počtu stipendií programu pro zvyšování povědomí o programu mezi studenty ESF.