Katedra práva

Katedra práva vznikla v roce 2001 s cílem zabezpečit výuku právních předmětů na Ekonomicko-správní fakultě MU, zejména pak evropského práva, obchodního práva, občanského práva, správního práva a pracovního práva, a to s důrazem na ekonomicko-správní zaměření fakulty.

Výuka práva je zabezpečována kromě interních pedagogů i pedagogy z právnické fakulty a odborníky z právní praxe. Vedle teoretických poznatků se katedra práva snaží předat studentům, a to i díky pedagogům z právní praxe, praktické poznatky, které mají za cíl připravit studenty na jejich budoucí povolání a život, kde právo nabývá na stále větším významu.

Těžištěm odborné činnosti katedry je v současné době obsahová inovace výuky právních předmětů, zkvalitňování metodiky výuky, zejména pak v kombinovaném studiu. Katedra rozvíjí rovněž spolupráci s ostatními fakultami MU při zajišťování mezifakultní výuky právních předmětů u oborů zaměřených na management. V rámci své kompetence se podílí na přípravě nových projektů ve spolupráci s ostatními katedrami fakulty.

Kontaktní osoba

Lenka Hráčková